Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Výstava
Výstava "Happy Materials"
Národní technické muzeum Praha - 4. 10. 2005 - 13.11.2005
V rámci Designbloku´05 probíhá v Národním technickém muzeu v Praze v termínu 4.10. - 13.11.2005 výstava Happy Materials.
Výstavu organizuje firma Happy Materials, jejíž hlavní náplní je  přivádět na český trh nové materiály, hledat pro ně uplatnění i distribuční síť a vybudovat databázi materiálů - to vše s důrazem na jejich použití v architektuře, designu a dalších výtvarných oborech. Mimo to firma HM informuje a seznamuje odbornou i laickou s materiály prostřednictvím výstav, seminářů, periodik, zajímavých projektů. 
Od počátku 20. století dochází k explozivnímu rozvoji polymerů. Dnes si běžný život bez polymerních materiálů již vůbec nedovedeme představit. S enormním nárůstem různých druhů a typů plastů vyvstává potřeba seznámit se s nimi, a pak je také správně používat.
Také proto je v současné době je připravována ve spolupráci s Národním technickým muzeem v Praze výstava Happy Materials. Je určena pro architekty, designéry, studenty uměleckých škol a zpracovatele, ale i laické zájemce o plasty. Výstava mapuje základní druhy plastů, které jsou  rozřazeny do skupin podle chemického složení, tj. podle názvu polymeru (polykarbonát, polyetylen, polyvinylchlorid, polyuretan, atd.).
Každou skupinu reprezentuje jeden výstavní panel o velikosti 3 x 2 m vyrobený z příslušného materiálu, na němž jsou  připevněny další vzorky v jeho různých barevných, tloušťkových, nebo povrchových modifikacích, tak jak to daný materiál dovoluje. Text na výstavním panelu informuje o historii každého polymeru, o jeho výhodách i slabinách. Lze zde najít kromě chemických názvů i obchodní značku, výrobce a dodavatele desky na českém trhu. Ke každému výstavnímu panelu je přiřazen jeden trojrozměrný objekt, který ilustruje, jak daný polymer vypadá po zpracování.
Výstava vznikla za podpory firem Axom Kladno, Eko-Kom, Ferona Thyssen Plastics, Gumotex, Le Bon, Lucite International, Polytrade CE, Reta, Quinn Plastics, Ravak, Senoplast, Spandex, Wecker Chemie, které jsou výrobci či distributory vystavených materiálů na českém trhu.
Zdroj: Happy Materials
Vložil: Jan Kratochvíl, 30.09.05 10:20
Návštěvnost: 7501 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.