Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Tvroba studia Kamila Mrvy na výstavě ve Valašském Meziříčí
Stavby a projekty z období 1999 - 2015
Stavby a projekty architekta Kamila Mrvy z let 1999 – 2015 uvidíte na výstavě s názvem KAMIL MRVA ARCHITECTS, která byla zahájena 10. prosince 2015. Výstava 
v 2. patře Muzejního a galerijního centra v zámku Žerotínů potrvá až do 7. února 2016.
Architekt Kamil Mrva, absolvent Střední průmyslové školy stavební ve Valašském Meziříčí, je jedním z nejvýraznějších představitelů mladší generace českých architektů. Po dokončení brněnské fakulty architektury v ateliéru prof. Masáka a krátké praxi v pražském ateliéru Gama pod vedením Karla Pragera se vydal na studijní cestu do Severní Ameriky, kde studoval především stavby 
F. L. Wrighta. Plný elánu z této cesty se vrátil zpět do rodné Kopřivnice a pustil se do práce na jedné ze svých prvních staveb, vlastním rodinném domě s ateliérem. Zde realizoval svůj manifest a prožil si stavbu domu z pohledu architekta, investora i stavebního dozoru. Dům, nesoucí jeho typický rukopis, vzbudil velkou pozornost a přinesl mladému architektovi první zakázky. Následovalo několik rodinných domů, které se vyznačují propojením soudobého architektonického tvarosloví s tradičními materiály a krajinným rázem beskydského regionu.
Výstava v Muzejním a galerijním centru, jejíž základ byl představen v pražské architektonické Galerii Jaroslava Fragnera v roce 2010, představí průřez tvorbou jeho ateliéru. Ačkoliv si Kamil Mrva zprvu získal pozoruhodné renomé především svými dřevostavbami, nezůstal pouze u této technologie a v další etapě tvorby rozšířil architektonický rejstřík o další materiály a architektonické úkoly. V portfoliu realizací se objevují i větší stavby a soubory. Dominantním konstrukčním materiálem dnes rozestavěných domů již není pouze dřevo. I k jiným materiálům, jako je kámen, beton, kov, sklo, však Kamil Mrva přistupuje tak, aby využil jejich typických vlastností a realizoval z nich stavby jednoduché, čisté, účelné. Několik posledních rozpracovaných projektů se týká i veřejného prostoru v obcích, se kterými jeho studio dlouhodobě spolupracuje.

Více informací >
Zdroj: Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí
Vložil: Tisková zpráva, 04.01.16 16:40
Návštěvnost: 2072 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.