Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      
Pražský hrad ovládly děti. Přilákal je Hravý architekt.

Od pondělí je v Jiřském paláci na Pražském hradě k vidění sedmý ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture week, ten potrvá až do 20. října. Letos organizátoři myslí i na děti, připravili pro ně bohatý program.

Součástí festivalu je i nový celorepublikový výtvarný projekt Hravý architekt

Ten pomáhá přiblížit dětem z 3. a 4. tříd základních škol zábavnou formou historickou architekturu a památky jejich města.  Děti tak měly za úkol ztvárnit zajímavé památky dle jejich výběru, ty nejlepší jsou pak představeny v samostatné expozici na výstavě v Jiřském paláci.  Této akce se zúčastnilo více než 600 dětí 20 základních škol z 20 měst celé České republiky.

Děti, jejichž práce jsou k vidění, si také mohou užít jeden den na Pražském hradě. V rámci jejich návštěvy se konají i workshopy. „Pokoušíme se zasít do dětí semínko povědomí o architektuře. Ony vědí, že existuje a my jim chceme ukázat, že je architektura dobrá i špatná, že se musí vymýšlet a že to není práce pro nějaké nadlidi, ale že to je práce třeba pro ně,“ uvedl k projektu ředitel Národního památkového ústavu pro Prahu Ondřej Šefců, který s dětmi workshopy realizuje.

Pro děti byly připraveny dárečky a prohlídka výstavy Příběh Pražského hradu s výkladem českého architekta, historika architektury, odborného publicisty a vysokoškolského pedagoga Zdeňka Lukeše.

Navíc organizátoři myslí i na rodiče, kteří na výstavu Architecture  weeku zamíří s i dětmi,  a připravili pro ně speciální program.

Jsou zde totiž vystaveny série významných světových staveb z kolekce LEGO, které jsou pro děti  tak trochu  inspirací. Z kostek si pak děti mohou zkusit postavit svoje stavby, a tak zatímco si rodiče prohlédnou výstavu Architecture weeeku, jejich dětí se zabaví u stavebnic a ještě něco nového se přiučí.

„Přáli bychom si z Hravého architekta založit novou tradici každoročních setkání dětí na Pražském hradě. Navíc chceme tento projekt rozvíjet do mezinárodního kontextu, a tak každý ročník bude mít vlastní téma,“ prozradil ředitel  festivalu Petr Ivanov.
Source: Architecture week
Added by: Tisková zpráva, 30.09.13 14:40
Attendance: 2147 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Related articles
Comments
Subject Author Date
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
December 2017
arrow
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.