Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
CCEA: I’m a Young „Austerian“ Architect!

Cyklus Young Blood zaměření na prezentaci nejmladší činné architektonické generace ze zemích Střední Evropy se po české, slovinské, slovenské, polské a maďarské výstavě věnuje rakouské scéně.

Centre for Central European Architecture, nezisková organizace, která v roce 2003 iniciovala projekt Young Blood, aktivuje jednotlivé národní kolekce na základe všeobecné a velmi liberální výzvy uveřejněné v široce dostupných odborných tištěných i internetových médiích. Vyzývá reagovat instalací na větu I´m a Young "jméno příslušné zemi" Architect!, v prostoru 3,6 m/3. Gramatická chyba figurující v názvu výstavy, nastoluje otázku jestli vůbec existuje v součastném globalizovaném světe ryze národní, specifický projev, který filtruje architekt do své práce a existence. Architekti můžou rátat s přívodem elektřiny 220V. Kvůli opakovanému převozu děl z krajiny původu do Prahy, s perspektivou dalšího transportu po Evropě musí být projekt snadno a spolehlivě sbalitelný do prostoru 1,2 x 1 x 0,5 m. Young Blood oslovuje k účastni činné architektonické ateliery u kterých věkový průměr členů nepřesahuje 35 let.
Poslední výstava z cyklu I´m a Young "Austerian" Architect! v pražském CCEA představí mladé architektonické ateliery z Rakouska. Nejedná se o úplně neznáma jména. AllesWirdGut, non-conform nebo Transparadiso už mají za sebou úspěšné realizace i navzdory nízkému věku.
Mladá generace rakouských architektů je v posledních letech opakovaně v centru zájmu různých akcí a výstav. Projekty Architecture in progress, Wonderland, Frische Fische, Vodka Pur nebo Mega se intenzivně zabývali způsobem práce mladých architektů. Ve spektru doposud konaných akcí je Young Blood: I'm a Young "Austerian" Architect! pojímáno v kontrastu s přehlídkami prací explicitně jako panorama různých pozic a stanovisek. V popředí zájmu nejsou výsledky, ale témata, která jsou důležitá pro mladou generaci rakouských architektek a architektů při výkonu jejich povolání. Výstava v CCEA prezentuje osm pozic mladých architektonických formací - osm sloganů, které jsou nejen vystaveny, ale o kterých se v rámci diskusních večerů (Slogan Battles) také podrobně hovoří. Prezentovaný výběr si vědomě nenárokuje kompletnost, je spíš momentkovým snímkem mladé rakouské scény. Kromě samotné vernisáže v příležitosti výstavy se uskuteční utkáni sloganů " transparadiso versus AGENCYOFCHANGE.NET versus x architekten".

výstava: Young Blood: I'm a Young "Austerian" Architect!
místo konání: Centre for Central European Architecture, U Půjčovny 4, Praha 1
termín konání: 9.6.2006 - 31.7.2006
vernisáž výstavy: 8.6.2006, od 19.00hod.
doprovodní program za každého počasí:
- Slogan Battles: " transparadiso versus AGENCYOFCHANGE.NET versus x architekten"
+ performance, výměna názorů / v CCEA, 8.6.2006 od 19.00hod.
+"Be a bloody idealist!"

vystavující: AllesWirdGut, feld72, Franz Sdoutz, GRID, AGENCYOFCHANGE.NET, noncon:form, transparadiso, x architekten
více informací: www.ccea-info.org, www.youngbloodaustria.at
projekt připravilo: Centre for Central European Architecture / www.ccea-info.org
koncepce projektu: Yvette Vašourková, Igor Kovačević
projekt zaštiťuje: prof. ing. arch. Vladimír Šlapeta, DrSc.
lokální koordinátor: Burkhard Schelischansky, Fabian Wallmüller
speciální poděkování: Gabu Heindl, Eilfried Huth, Christian Teckert
grafický design: Petr Štěpán
produkce: Zuzana Bodnárová
projekt podpořili: International Visegrad found, Ministerstvo kultury České republiky, Hlavní město Praha, Rakouské kulturní fórum v Praze
Zdroj: CCEA
Vložil: Tisková zpráva, 21.05.06 18:30
Návštěvnost: 7363 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.