Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeň vyhlašuje urbanisticko architektonickou soutěž o návrh řešení areálu bývalého pivovaru Světovar

Město Plzeň vyhlašuje prostřednictvím Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně veřejnou jednokolovou urbanisticko architektonickou soutěž na zpracování ideového návrhu řešení prostoru Světovaru – areálu bývalého pivovaru. „Cílem soutěže je získat kvalitní návrh prostorového a funkčního uspořádání území bývalého pivovaru,“ vysvětluje ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká. „Vyžadujeme, aby soutěžní návrhy zohlednily požadavek města na umístění a provoz muzea designu a životního stylu, multižánrového kulturního centra a městského archivu,“ dodává Vostracká.

Soutěž je vyhlášena dnem 24. května 2010 v souladu se soutěžním řádem České komory architektů jako veřejná anonymní ideová urbanisticko architektonická jednokolová soutěž. „Termín pro odevzdání soutěžních návrhů je stanoven na týden od 26. do 30. července 2010,“ doplňuje sekretářka soutěže z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Eva Brejchová. Více informací naleznete na webových stránkách http://ukr.plzen.eu nebo získáte telefonicky u sekretáře soutěže 378 035 041.

Poskytování soutěžních podmínek
Soutěžní podklady jsou vyhotoveny v digitální podobě v českém jazyce a budou poskytovány prostřednictvím sekretáře soutěže Ing. Brejchové (brejchova@plzen.eu). Soutěžní podmínky a podklady lze též na základě písemné žádosti sekretáři soutěže vydat v tištěné podobě. Podklady v tištěné podobě budou vydávány pouze osobně, a to na Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně, Škroupova 5, v kanceláři č. 56 sekretářem soutěže Ing. Brejchovou po předchozí domluvě.

Termíny
  • 24. května 2010 – vyhlášení soutěže
  • 23. července 2010 – lhůta k vyzvednutí soutěžních podkladů
  • 26. až 30. července 2010 – lhůta pro odevzdání soutěžních návrhů
  • 5. až 6. srpna 2010 – hodnotící zasedání poroty
Řešené území
Řešené území představuje plochu cca 5 ha na území městského obvodu Plzeň 2 – Slovany. Lokalita je jedním z exponovaných míst Plzně ležícím v zastavěné části města. Původně se jednalo o areál pivovaru Světovar. V době svého založení, tzn. ve dvacátých letech minulého století, tvořilo území pivovarského areálu východní okraj města; v současnosti již leží uprostřed rozvinuté městské zástavby. Tvoří přechodovou zónu mezi stávajícím obytným územím Slovan a územím výroby a služeb jižně od areálu Světovar.
Zdroj: Útvar koncepce a rozvoje města Plzně
Vložil: Tisková zpráva, 24.05.10 13:35
Návštěvnost: 7313 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.