Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektonická soutěž o Cenu Petra Parléře vyhlášena

Pátý ročník prestižní národní architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře zaměřené na rehabilitaci a obnovu veřejných prostranství českých měst byl zahájen 15. května 2007. Jeho posláním je vrátit veřejným prostranstvím měst jejich krásu a přispět k tomu, aby se stala místem setkávání, chloubou a salonem města. Vyhlášení soutěže předcházelo náročné výběrové řízení, kterého se v předkole zúčastnilo 27 měst a obcí. Ve finále pak své náměty na úpravu veřejných prostranství a budov ve veřejné správě obhájilo deset měst a obcí: Děčín, Chýně, Litovel, Jihlava, Kraslice, Mladá Boleslav, Slavkov u Brna, Stříbro, Světlá nad Sázavou a Tišnov. Podrobnější charakteristiky zadání, stejně jako soutěžní podmínky se nachází na webových stránkách Společnosti Petra Parléře (www.cenapp.cz), která je vyhlašovatelem celé soutěže.

Všechny náměty přijaté do soutěže mají velkou naději na budoucí realizaci a města tudíž očekávají kvalitní architektonické studie. Posuzovat je bude odborná porota ve složení: Ing. arch. Ivan Hnízdil, Ing. arch.Tomáš Hradečný, Ing. arch. MgA. Alena Hýblová, Akad. arch. Petr Kovář, prof. Ing. arch. Miroslav Masák, Ing. arch. Jan Sedlák a Ing. arch. Jaroslav Wertig.

Možnost odevzdat architektonickou studii na jedno z vybraných zadání končí 24. září 2007. Oznámení výsledků a veřejná prezentace studií zadavatelům se předpokládá začátkem října 2007. Všechny studie budou posléze poskytnuty městům zdarma na základě dohodnutých podmínek. Za dobu existence soutěže bylo městům poskytnuto celkem 77 architektonických studií.
Zdroj: Veronika Busková | Společnost Petra Parléře, o.p.s.
Vložil: Tisková zpráva, 15.05.07 23:35
Návštěvnost: 8474 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.