Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      
13. ročník studentské architektonické soutěže Život pod střechou
13. ročník studentské architektonické soutěže Život pod střechou

Odstartoval 13. ročník architektonické soutěže Život pod střechou, kterou každoročně pořádá společnost VELUX pro studenty středních průmyslových škol stavebních. Ve dvou soutěžních kategoriích mají účastníci za úkol navrhnout projekty domů, které jsou energeticky efektivní a zároveň myslí na zajištění zdravého vnitřního klimatu.

Studentská soutěž Život pod střechou je jedinečnou příležitostí pro studenty středních a vyšších odborných škol stavebního zaměření, jak získat cenné zkušenosti v oblasti architektury. Účastníci mohou soutěžit ve dvou kategoriích: Rodinný dům na určitém pozemku, kde soutěžící vycházejí z předem určeného jednotného zadání, a volná kategorie Freestyle - jakýkoliv typ stavby. Pro mladé studenty je to možnost prezentovat své návrhy domů před odbornou porotou a dostat cennou zpětnou vazbu od profesionálů v oboru.

Oceňovány jsou hlavně návrhy, které kladou důraz na zajištění přísunu denního světla a čerstvého vzduchu do objektu střechou, prostřednictvím střešních oken, světlovodů či světlíků. Úspěšný projekt by měl ale být také energeticky efektivní a myslet na zdravé vnitřní klima domu.
Soutěž bude probíhat ve dvou kolech, školním a celostátním. Pro výherce jsou připraveny finanční i předmětné ceny v hodnotě více než 75 000 Kč. O soutěž je mezi studenty velký zájem, v loňském roce bylo přihlášeno 233 soutěžních projektů z 23 středních škol.

Harmonogram soutěže:
  • 28. 2. 2017 - konec registrace
  • 1. 5. 2017 - odevzdání soutěžních návrhů školního kola
  • 15. 6. 2017 - Slavnostní vyhlášení výsledků

Více informací o soutěži a registrační formulář naleznete na: velux.cz/odbornici/architekti-a-projektanti/souteze/zivot-pod-strechou

VELUX = VE (ventilace, větrání) + LUX (světlo)

Společnost VELUX každoročně pořádá mnoho aktivit zaměřených na vzdělávání studentů středních i vysokých škol v oblasti architektury, zdravého bydlení a environmentální šetrnosti. Příkladem jsou středoškolská soutěž Život pod střechou či mezinárodní soutěž pro vysokoškoláky Active House Award. Myšlenkou tak navazuje na odkaz svého zakladatele Villuma Kann Rasmussena, který zastával názor, že člověk má jen určitou spotřebu, a přebytek je vhodné nějak zužitkovat - vrátit společnosti. Podstatnou částí filozofie společnosti VELUX je také snaha podporovat společenské dění a pomáhat potřebným. K tomu slouží nadace VELUX, přičemž konkrétně nadace VILLUM FONDEN působí i na území České republiky.
Author: Tisková zpráva, 25.02.17 08:10
Attendance: 1011 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Related articles
Comments
Subject Author Date
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
December 2017
arrow
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.