Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce mrakodrapu KPN v Rotterdamu

Když před více než dvaceti lety propojil Erasmův most centrum Rotterdamu s přístavní čtvrtí Koop van Zuid, začaly na jihu města závody ve stavění mrakodrapů, až se místnímu poloostrovu Wilhelminapier začalo přezdívat “Manhattan na Máze“. Před sedmnácti lety zde italský architekt Renzo Piano dokončil jednu z prvních výškových staveb pro telekomunikační společnost KPN Tower (96m). Další věže následovaly a předháněly ve výškách: World Port Centre (124m), Montevideo (139m), De Rotterdam (149m), New Orleans (160m), Maastoren (165m). Pozapomenuté přístaviště se stalo vyhledávanou adresou, kterou ani společnost KPN nechce opustit, a proto v minulém roce prodloužila společnost smlouvu na dalších dvacet let a ihned se pustila do rekonstrukce svého staronového sídla. Autory přestavby budou Rudolph Eilander a Michiel Raaphorst z místního ateliéru V8 Architects, kteří se otevřeně hlásí k odkazu Renzo Piana a také svůj návrh pravidelně konzultovali s touto ikonou high-tech architektury. 
Mrakodrap získá zcela novou dvoupatrovou podnož, kde vznikne auditorium pro 350 posluchačů a dvě restaurace. Rekonstrukcí projde také čelní fasáda se signalizačními diodami a více než 1600 pracovních míst ve výškové stavbě . Vstupní část obkrouží mohutný pylon. Na rušné křižovatce u paty Erasmova mostu tak vznikne důstojné vstupní náměstí. Nejvýraznějším prvkem na nové vstupní části je subtilní vykonzolované střecha, která podpoří nautický dojem z celé stavby. Lodní stěžeň podpírající KPN konečně získá také skasanou plachtu. Rekonstrukce i dostavba by měly být dokončeny na konci tohoto roku.
Autor: Petr Šmídek, 10.08.17 12:55
Návštěvnost: 1606 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.