Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vídni hrozí vyškrtnutí ze seznamu světového dědictví UNESCO

Komentáře
UNESCO se probudilo Petr Šmídek 06.07.17 20:10
Hned vedle již třináct let stojí City Tower Vienna od bratrů Ortnerů (nehodnotím kvalitu), která nyní kritizovanou stavbu převyšuje o 31 metrů. Vídeň je dlouhodobě nejlepším městem k životu (Mercer Quality of Living Survey) a nevděčí za to díky UNESCO nebo turistům.
..."...Hned vedle již třináct let stojí..." šakal 07.07.17 08:37
...Jasně, takže když nám před třinácti lety vypíchli oko, tak si teď od ještě necháme uřízmout nos.

Jó, panečku, kvalitka!... Kvalita života - ta by byla bez toho všeho vepsí. Chudák Vídeň - úplně ztracená bez bratří Ortnerů a jiných podobných zlotřilců (7:- P)
... Daniel John 07.07.17 21:06
Vídeň je skvělým místem pro život, vnímají to nejen odborníci, ale myslí si to i více než dost obyvatel Vídně, pokud toto Unesco myslí vážně, tak by Vídeň měla sama požádat o vyškrtnutí. Nenapadá mě žádná jiná evropská metropole, kde by byl rozvoj tak dobře promyšlený.
červený seznam ohrožených kulturně-přírodních památek Tomáš Vích 07.07.17 21:39
On je, pánové, rozdíl mezi nejlepším místem pro život a kulturní památkou. Prostě New York není Vídeň a naopak. Že bebop není swing, to každý ví. Láska není páska, jde o charakter.

Co je to láska
(Don´t Be Cruel)
Jiří Suchý

Že kočka není pes, že včera není dnes,
že bebop není swing a louka není les,
to každý zná, to každý ví.

Že chatrč není hrad, že jistě není snad,
že vůně není zápach a zápor není klad,
to každý zná, to každý ví,
jednu však starost mám zda láska není klam,
marně se ptám.

Nikdo nezná, nikdo neví,
Nikdo nezná, nikdo neví,
jednu však starost mám zda láska není klam,
marně se ptám.

Že cukr není sůl, že čtvrtka není půl,
že Brno není v Čechách, že deštník není hůl,
to každý zná, to každý ví.

Že čočka není hrách, že ouvej není ach,
že dudy nejsou nebe a Valdauf není Vlach,
to každý zná, to každý ví,
jednu však starost mám zda láska není klam,
marně se ptám.

Nikdo nezná, nikdo neví,
Nikdo nezná, nikdo neví,
jednu však starost mám zda láska není klam,
marně se ptám.
UNESCO... Kuba 07.07.17 23:38
...na doplnění kontextu:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/izrael-fantasmagorismus-une sco-dn9-/p_zahranici.aspx?c=A170706_205522_p_zahranici_wag

...UNESCO "řeší" panaroma Vídně či co, ale likvidaci kompletní historie na Blízkém východě muslimama je nechává chladným... slovy klasika - to se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze (spíš jim ty peníze bereme). Mejdan v Krakově je určitě super...

Tato organizace je plně v moci levičáků, muslimských zemí a odpůrců Izraele. Má smysl být jejím členem a podílet se také na podpoře antikultury?
je laciné kopat UNESCO památkář 09.07.17 21:46
Dobrý den všem,
není dobré kopat do UNESCO, zejména provádět závěry bez znalosti věci.
Kdekdo má nyní "názor na UNESCO" a třeba ani neví, co ta zkratka znamená a jak důležité je UNESCO jako platforma pro projednávání mnoha témat, která se "nevejdou do ekonomiky a válečnictví".
Ano, v současné době jsou členy Výboru světového dědictví zejména arabské a obecně mimoevropské státy a lecjaké téma se hodně politizuje, což je případ zápisu Hebronu na Seznam světového dědictví v ohrožení proti vůli Izraele před pár dny. Členství ve Výboru není vůbec lehké získat a také to stojí prostředky a kapacity a zdaleka ne dost evropských zemí se o tento náročný víceletý závazek uchází, to je objektivní fakt. Není to otázka absolvování pár jednání, ale dost odpovědná činnost - Obecně to znamená navýšit rozpočet resortů, které by mohly aktivně v takových pozicích pracovat, věnovat se kulturní a přírodní diplomacii, jezdit na regionální jednání, aktivně formulovat stanoviska, přednášet na konferencích, spolupracovat na multilaterálních projektech, "být vidět". Jako v jiných oblastech, i složení různých programů UNESCO a decizních grémií různých Úmluv svědčí o ekonomických prioritách regionů a určitě to není jednobarevné, jak diskuse výše zobecňuje.Jednání UNESCO se Izraele týkají cca v setině kauz, ale jen ta konfliktní se pak otrocky opakují v médiích ( či dokonce v českém parlamentu) na úkor jiných rozhodnutí, jež jsou neméně důležitá a zejména objektivní.

Bohužel nutno konstatovat, že se obecně dost povrchní média (kromě podobných výbušných témat a pseudo-senzací okolo Vídně) pramálo zajímají o každodenní práci expertů, kteří se s nasazením zdraví věnují záchraně dědictví na Předním Východě, tomu, jak četné evropské státy sponzorují opravy památek v Africe, jak pomáhají v rozvojových zemích napsat nominační dokumentaci, jak se i české instituce a soukromé subjekty právě v zemích konfliktů angažují právě na základě koordinace činností UNESCO, apod. Pozitivní zprávy (jako i v jiných oborech) jsou málo mediálně "sexy", tak se o tom nepíše.
Dovoluji si upozornit na nově otevřený segment webu Centra světového dědictví, kde je možno vybrat projekt a přispět - je to i na vás. UNESCO čelí finančnímu deficitu poté, co USA a Izrael neplatí příspěvky
http://whc.unesco.org/en/marketplace.
V naší republice bychom se měli konečně chytit za nos a nesledovat jen "kdo má kolik památek na seznamu", zda zápis přinese někomu peníze do kapsy, ale vnímat skutečně společnou odpovědnost za to, co na Zemi zbude dalším generacím.Zdejší furiantské pohrdání statusem světového dědictví je úsměvné ve světle toho, jak si jiné lokality zápisu považují - ne kvůli příjezdu turistů, ale proto, že se o něco dobře starají a jsou rádi, když jsou jejich kroky uznány.
Vídeň si zahrává s negativními důsledky mnoho let, výstraha není ničím dramatickým, ale upozorněním, že developerské zájmy jsou "přes čáru". Možná by bylo pro mnohé kritiky překvapivé, že "na mejdan do Krakova" vážili cestu zástupci normálních Vídeňáků, kteří vyjádřili svůj nesouhlas s výškovými stavbami a žádali UNESCO, aby tlak na regulaci vyvíjelo s tím, že budou na místní úrovni občansky pomáhat negativní image města zvrátit.
Není dobré povrchně soudit, že UNESCO je levičácké- kde to pan Kuba vymyslel?Co podrobného ví o (anti)kultuře? Co četl z projednávaných dokumentů? Reakce je skutečně dost ošklivá....
Pokud se chcete dozvědět co se projednává, vše je transparentně na webu, on-line vysíláno a všechny dokumenty k dispozici i zpětně.- http://whc.unesco.org/en/sessions/41COM .
Je také pravdou, že mnoho složitých témat, kde jsou státy v pasti, jako třeba u Vídně, kde Rakousko z pozice ústředních orgánů jako federální stát ani nemůže ovlivnit, co si na magistrátu upečou",( nepřipomíná to něco?) A ano, pan John má pravdu, možná si o vyškrtnutí Rakousko řekne, aby se nadále nemuselo za kauzy vzniklé na úrovni Vídně zpovídat a delegáti zasedání nevypadali jako černé ovce, "Vídeň lže" o ochotě něco regulovat cca od roku 2004.- viz http://whc.unesco.org/en/list/1033/documents/
Podobně to má Liverpool, demokraticky zvolené vedení města buď upřednostní development a byznys nebo se bude snažit status lokality světově významné -z hlediska architektury a urbánní struktury- udržet.
Obhájci hmotově neúměrných stavebních zásahů ve Vídni mají samozřejmě právo na názor, ale proboha, ať je ta debata korektní. Od sčítání jablek a hrušek nás varovali již na základní škole.

A není to jen o městech - držme si palce, ať páni poslanci přijmou pařížskou dohodu, protože korálové útesy skutečně jsou nenávratně do katastrofy kvůli klimatickým změnám a těžko soudit země, jejichž přírodní dědictví nemohou samy ochránit. I developerské peníze jdou často nad rámec státu, který pak kvůli určité hrozbě "své" světové památce zmítán senzacechtivými autory nepřesných zpráv.
Pěkné letní dny a trochu pozitivních myšlenek!


...No jo, no, pane památkáři... šakal 10.07.17 08:56
..tak jste se holt nechal "vytrolit".
Úplně jste ve svatém nadšení odběhnul od tématu a protistrana Vás má přesně tam, kde Vás chtěla mít - na půdě dojmologie! Místo toho, aby debata běžela o Vídni, se budeme teď patlat v tom, jak je práce v UNESCO náročná, co to obnáší za složité schůzování a podobně...Prostě přesně ten způsob, jak ze sebe udělat vola.
...A ti, kteří si klidně uříznou nos, aby naštvali vlastní obličej, se Vám na to UNESCO s o to větším gustem přijdou vykálet v pocitu, že dělají záslužnou odbojovou činnost (7:- P)


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.