Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Držitelem Driehausovy ceny 2015 je David M. Schwarz
Martin Horáček
Americký architekt David M. Schwarz byl 14. ledna 2015 vyhlášen laureátem Driehausovy ceny za klasickou architekturu. Nejvýznamnější světové ocenění pro současné tradicionalistické architekty, spojené s finanční odměnou 200 000 USD, mu udělila komise zřízená Fakultou architektury Univerzity v Notre Dame v USA. Jejími členy jsou architekti Léon Krier a Demetri Porphyrios, kritikové Paul Goldberger a Witold Rybczynski, zakladatel města Seaside Robert Davis a prezidentka Americké akademie v Římě Adele Chatfield-Taylor. Cena bude předána 21. března 2015 na slavnosti v Chicagu. Současně byla udělena Cena Henryho Hopea Reeda (50 000 USD) za kultivaci a propagaci tradiční výstavby a umění americkému lékaři a environmentalistovi Richardu J. Jacksonovi, specialistovi na výzkum vlivu urbanismu na lidské zdraví (mj. kniha a webové stránky Designing Healthy Communities, 2011, http://designinghealthycommunities.org).
David M. Schwarz vystudoval architekturu na univerzitách v Annapolis a Yale. V roce 1976 založil projekční kancelář ve Washingtonu, D.C., kterou stále vede. Speciální pozornost věnuje skloubení klasického designu s přísnými environmentálními a energetickými standardy.  Vedle jiných funkcí je předsedou Rady děkana Fakulty architektury na univerzitě v Yale a členem amerického Národního výboru World Wildlife Fund.
Autor: Martin Horáček, 22.01.15 21:00
Návštěvnost: 2401 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.