Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Holešovický meziválečný areál Ferra v ohrožení

Otázka výškové zástavby a zranitelného pražského panoramatu už byla v nedávné minulosti mnohokrát zmiňována. Na pozadí diskusí o pankrácké pláni se však poněkud zapomíná i na jiné aktuálně dotčené lokality. Jednou z nich jsou bezesporu také Holešovice.
Po navýšení hladiny zástavby u předpolí Libeňského mostu se totiž pozornost nenasytného stavebního trhu obrátila i na další atraktivní a relativně dostupné pozemky, zejména místní průmyslové areály. V jednom prostoru se vedle sebe střetávají úspěšné, kultivované konverze (továrna na plynoměry, parní mlýny, DOX, M Factory...) a obrovský tlak na výtěžnost pozemků.
Starousedlíky tak od břehů Vltavy izolovala hradba nových bytových domů Prague Marina v Holešovickém přístavu; panoramatu čtvrtě nově dominuje výšková budova A7 v areálu pivovaru; ve fázi projednávání jsou také dva stopadesátimetrové ( ! ) mrakodrapy na pozemku zbořené továrny Tesla a nadmíru velkorysá výstavba je plánována i v prostoru železničního areálu Bubny (Orco), která si i přes nevšední celkovou rozlehlost pozemku vyžádala kontroverzní vyškrtnutí několika cenných, čerstvě zapsaných objektů ze seznamu kulturních památek a následný demoliční výměr.
Další ukázkou bezohlednosti vůči kulturnímu dědictví a pověstným políčkem do tváře přívětivých Holešovic se patrně stane trojice výškových budov, která by měla vyrůst na místě proslulého a dosud unikátně dochovaného meziválečného průmyslového areálu Ferra od architekta Josefa Kříže (1928 - 1929, viz fotografie a Registr průmyslového dědictví). Obskurní polyfunkční komplex Phoenix City byl nedávno představen na internetových stránkách městské části Praha 7.
Zdroj: Petr Vorlík, VCPD ČVUT
Vložil: Tisková zpráva, 04.05.10 12:35
Návštěvnost: 5163 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.