Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sportovní hala, dominanta Frýdku-Místku, padne k zemi

Komentáře
COOOO Marek Obtulovič 14.08.09 09:12
Jak se takto zajimavá stavba může zbourat? Je to určitá silná dominantní architektonikcá stopa Frýdku-Místku! To je děs...
takyarchitekt Prachy 15.08.09 01:32
Prachy, mily pane. Prrrachy !
Krásná hala k zemi ? Rodák FM 15.08.09 12:01
Ani hrubě zanedbaná údržba haly,zejména nátěrů,nemůže být důvodem pro demolicí haly,která je v provozu ne 35 ale asi 25 let.Město mělo prodat pozemky za halou a za utržené peníze halu opravit.Modernizace technologického vybavení byla provedena nedávno.Vyhandlovat jedinečný sportovně-kulturní a společenský stánek za další hokynářství,jak to předvedli frýdecko-místeční konšelé je tragické selhání !
Vážení - to je snad na defenestraci !
není co dodat Jirka 15.08.09 12:14
" V takzvané akci Z ji pomáhali zadarmo stavět místní lidé" a teď jim to "město" oplatí v podobě demolice a spoustou zbytečných obchodů (s nulovou architektonickou hodnotou, jak to bývá zvykem)
blbost místečanka 15.08.09 20:52
Ještě v 1985 jsem tam byla na "praxi" a zdaleka nebyla dokončena. Takže není tak stará. Stav je tristní, ale když si na sebe nevydělá.... Bude mi to moc líto.
pár otázek.... Karin Kalmusová 18.08.09 01:01
Můžou si úředníci dovolit rozhodovat o tak zásadních věcech jako je tato bez vědomí občanů? Chce se město/lidé opravdu zbavit své docela zásadní dominanty? Chcou se opravdu radní opět zaprodat konzumu? ...
...má šanci v dnešní době ještě vyhrát zdravý rozum? kvalita nad kvantitou? kulturní svatostánek nad obchodní mašinou? názor myslících lidí se srdcem a svědomím nad radním mozkem myslící maximálně v předvolebním období?
Vážně si můžem dovolit ztrácet tak snadno dominanty z našeho okolí a zaplácnout prázdné místo laciným stánkem s tretkama?
Vážně to lidé žijící v tomto městě a okolí chtějí???
pár otázek.... takyarchitekt 18.08.09 01:58
Pokusim se odpovedet na Vasich par otazek:
Ano. Mesto zrejme, lidi se nikdo nepta (mohli by nesouhlasit). Zrejme.
Asi ne. Rozhodne ne! To myslite vazne? Jedine, jako Prazane to bohda delali, defenestraci.
Nemuzeme, ale to molocha konzumu nazastavi.
Pro jistotu se na jejich nazor nikdo neptal.
pár otázek... Jirka 18.08.09 08:22
Dovolím si upřesnit, že nerozhodovali úředníci, ale zastupitelé. V našich končinách ovšem zastupitelé většinou zastupují zcela jiné zájmové skupiny, než voliče...
opravdu není co dodat Petr 18.08.09 21:54
Poté co prošla stavba Kauflandu, jen co by (skutečně) kamenem dohodil daleko od historického centra Frýdku a došlo k ne příliš povedému přesunutí autobusového nádraží s výstavbou nové budovy Frýdek-Místek znovu trpí. Jde již o třetí novodobou architektonicko-urbanistickou tragédii našeho města. Doufám, že se slibovanou veřejnou soutěží to bude jinak a že se tato smutná situace začne obracet k lepšímu...
frýdek:-) robert 19.08.09 10:38
Jako špagát jsem ve Frýdku- Místku 9 měsíců vojančil a do této stavby chodil hrát kulečník a když se zadařilo, tak chodil s holkou do nedalekého hotelu Permon, což byla ubytovna pro horníky. Za 80 korun do rána a pak mazat do kasáren na Letnou. Dodnes, když slyším v rádiu písničku od Jojo bandu Tam v Karviné, tak si vzpomenu na zasmušilý ranní pohled z okna věžáku ubytovny na těžní věže vystupující z mlhy. Z F-M mne zaujala spíš poloha města v přírodě pod horami na březích Ostravice s přehradou.
Korupce Bobeš 22.08.09 21:15
Je jasné že pokud si develooperská firma usmyslila postavit na pozemku haly obchody, nic ji v našem zkorumpovaném prostředí nezastaví. Ostatně není to první případ ve Frýdku Místku. Je ale zarážející, že to lze dělat tak dlouhzo a bez následků !
VSH Ales a Martin 20.09.09 13:56
tak se nam zase nasi predstavitele mesta predvedli zase chteji nicit- co muze slouzit dalsich hodne let obcanum mesta mam na myslim VSH. Kazde mesto mesto si svoje zimaky opravuje a udrzuje. na internetu jsem nasel haly mest 2NHL opravdu- dost sklicujici ( vypadaly jako nejake vyrobni haly ve fabrikach) V zadnem meste v CR si zimaky nebourali jen ve F-M proc asi??? I Extraligova mesta by nam halu o 6500 sedicich divaku zavidela !!! Mesto do haly za poslednich 5 let neinvestovalo asi nic. uvnitr haly by to jeste ten nejaky rok vydrzelo z venku haly je oprava strechy nejdulezitejsi a dalsi natery a uprava do barev hokejstu... At mi radni nerikaji, ze mam jezdit na hokej do ostravy a havirova! Oni u svych funkci nezustanou. Ale devastace po nich zustane....! Jsem zasadne proti bourani VSH navic by to mnela byt klidova zona a ne tam stavet nejaka obchodni centra! at se staraji o obchvat aby provoz autsel mimo mesto! Verim ze k bourani VSH nedojde a ze zvitezi slusnost nad korupci a uplatky!!!!!!!!
B(O)URANI Martin Cviček 22.09.09 08:16
podle primátorčina náměstka Petra Cvika záměrem ohroženo. "Nová hala by totiž neměla stát na místě té staré. JENŽE PODLE NAMĚSTKA CVIKA BUDE HALA VYPADAT JAKO HOSPODA VE SPESSARTU. MALINKY OKÝNKA SE ZLATÝMI DĚLENÝMI PŘILEPOVANÝMI MŘIŽIČKAMI A KOVANÝMI MŘÍŽEMI DUBUVÝMI VRÁTKY A SEMOTAMO ABY SE OBJEVILO ROUBENÍ S KAMENNÝM SOKLEM ABY TO MĚLO ŠTÝL A MOŽNA SE DOČKAME NĚJAKE DOŠKOVÉ STŘÍŠKY U VSTUPU. PROSTĚ ŽÁDNÁ VELKORYSOST. VŠE BEZ ARCHITEKTONICKÉ REGULERNÍ SOUTĚŽE A TAKOVOU ZAKAZKU VYŽERE NĚJAKY MISTNÍ BURAN PROJEKTANTA VE STYLU RODINNÉ DOMKY POD ZÁMEČKEM ... A ZA PÁR LET AŽ SE ZMĚNÍ KATALOG HORNBACHU TAK SE PŘEBARVÍ FASADA Z HRAŠKOVĚ ZELENÉ NA FIALOVOU A PŘIDĚLAJÍ SE NĚJAKÉ TY VĚŽIČKY. TAKŽE JÁ SOUHLASIM S DEMOLICI HALY POKUD SE UDĚLÁ STEJNÝ PROTIPOL ...KVALITNÍ REGULERNÍ SOUTĚŽ AKREDITOVANÁ ČKA A Z TÉTO VZEJDE NEJLEPŠÍ NÁVRH KTERÝ NEZUSTANE V ŠUPLIKU.
B(O)URANI Martin Cviček 22.09.09 08:49
podle primátorčina náměstka Petra Cvika záměrem ohroženo. "Nová hala by totiž neměla stát na místě té staré. JENŽE PODLE NAMĚSTKA CVIKA BUDE HALA VYPADAT JAKO HOSPODA VE SPESSARTU. MALINKY OKÝNKA SE ZLATÝMI DĚLENÝMI PŘILEPOVANÝMI MŘIŽIČKAMI A KOVANÝMI MŘÍŽEMI DUBUVÝMI VRÁTKY A SEMOTAMO ABY SE OBJEVILO ROUBENÍ S KAMENNÝM SOKLEM ABY TO MĚLO ŠTÝL A MOŽNA SE DOČKAME NĚJAKE DOŠKOVÉ STŘÍŠKY U VSTUPU. PROSTĚ ŽÁDNÁ VELKORYSOST. VŠE BEZ ARCHITEKTONICKÉ REGULERNÍ SOUTĚŽE A TAKOVOU ZAKAZKU VYŽERE NĚJAKY MISTNÍ BURAN PROJEKTANTA VE STYLU RODINNÉ DOMKY POD ZÁMEČKEM ... A ZA PÁR LET AŽ SE ZMĚNÍ KATALOG HORNBACHU TAK SE PŘEBARVÍ FASADA Z HRAŠKOVĚ ZELENÉ NA FIALOVOU A PŘIDĚLAJÍ SE NĚJAKÉ TY VĚŽIČKY. TAKŽE JÁ SOUHLASIM S DEMOLICI HALY POKUD SE UDĚLÁ STEJNÝ PROTIPOL ...KVALITNÍ REGULERNÍ SOUTĚŽ AKREDITOVANÁ ČKA A Z TÉTO VZEJDE NEJLEPŠÍ NÁVRH KTERÝ NEZUSTANE V ŠUPLIKU.
JE TO CHYBA de ardoise 22.09.09 09:01
Hala v F-M je zajímavá a kvalitní ukázka dobové architektury. Pro město jako je F-M to bude rozhodně ztráta.
No - debilita spojená s přívaly špinavých peněz ještě asi pláchne v retardovaných mafiánských Čehách kde co. ( ))
Je to k nevíře... Mafi 03.10.09 13:58
Nejen defenestraci, ale i kastraci...
Hala FM 10.01.10 12:33
Viděl jsem vizualizaci nové haly i obchodního centra. Musím říct, že není vůbec špatná! Byl jsem překvapen! Poprvé jsem byl absolutně proti bourání, ale teď mi to vůbec nevadí. Akorát vizualizace nemusí být konečná podoba. Kaufland měl také několik vizualizací a nakonec postavili *.....píp* kostku. Viz zde.... http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?view=eia_cr&id=MSK1357
K Hale : Jaka 23.06.12 01:38
Ten problém moc nesleduji, ale všichni zmiňují pouze estetické hledisko. Hala je opravdu moc hezká a byla bych ráda, kdyby zůstala. Jenže jsou tu i jiná hlediska - využití a technický stav. Pokud vím, tak z těchto dvou hledisek je na tom hala hůř. Je to, pokud vím hlavně spojováno nýtováním, tudíž předpokládám, že za ty roky to nemusí být po statické stránce zrovna v solidním stavu. A druhé hledisko - pokud vím, tak se v Hale toho výdělečného moc neděje, tudíž takový majetek je pak hlavně jen o nákladech. A to prostě nejde. Ty vnitřní prostory nejsou zrovna moc účelné.
Nejkrásnější Hala v ČR svou architekturou Bára 05.10.12 20:50
Včera jsem byla na koncertě Davida a měla jsem slzy v očích při představě, že hala ve kreré je úžasný výhled na led(podium) jsem byla možná na posledním koncertě. Nevím proč má město peníze na kde kerou blbost a halu opravit nedokáže.Navíc si myslím, že jsme jediné menší město, které má snad všechny obchody, a jestli si chce město zachovat svou klidnou atmosféru tak už tady žádné obchodní pavilóny nepotřebuje. Hala Polárka už nebude dominantou Frýdku-Místku které si při průjezdu městem nejde nevšimnout. Je to krásná hala která zůstane v SRDCÍCH všech co na ní chodí bruslit. A myslím, že by to měl městu někdo zakázat tuto halu zbourat!!


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.