Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Praze se otevře nová pasáž z Jungmannovy ulice

Praha - V Praze se na začátku příštího týdne otevře nová pasáž, která zkrátí lidem cestu z Jungmannovy ulice ke stanici metra Národní třída. Průchod umožní rekonstruovaný dům v Jungmannově ulici 21, který nově ponese název Palác Rosetta. ČTK o tom dnes informoval Jiří Bubla z mediální agentury investora, kterým je společnost Euclide Invest podnikatelky Marie Eleny Pasqualeové.

Dům, ve kterém při úpravách vznikly apartmány, kancelářské a komerční prostory, se slavnostně otevře v lednu 2018. Průchod, který přivede pěší ke stanici metra a obchodnímu domu Quadrio, bude otevřen už od 11. prosince od 7:00 do 20:00.

V centru hlavního města je několik desítek průchodů a nákupních pasáží, kterými je možné si zkrátit cestu o desítky metrů a vyhnout se davům v ulicích. Například z Jungmannovy ulice lze projít pasáží Teta přes Františkánskou zahradu a skrz pasáž paláce U Stýblů na Václavské náměstí.

Kromě toho jsou v pasážích obchody, restaurace i divadla. Například v paláci Adria je Divadlo Bez zábradlí, v pasáži Jalta Divadlo Palace a v horní části Václavského náměstí se nachází pasáž Rokoko, v níž sídlí stejnojmenné divadlo.

Řada průchodů a pasáží se nachází u Václavského a Staroměstského náměstí a byla postavena v první polovině 20. století. O tom, že je hustá síť průchodů a pasáží v centru metropole, určitým fenoménem, svědčí také to, že Pražská informační služba pořádá vycházky za poznáním těchto zkratek, o kterých mimopražští mnohdy nemají ponětí.
Autor: ČTK, 07.12.17 08:40
Návštěvnost: 583 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.