Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lidé si v Brně prohlédli Arnoldovu vilu, spolek usiluje o obnovu

Komentáře
Art Nouveau forever Patrik Líbal 01.10.17 08:25
Secesní vila z roku 1862?!? My Češi (a Moravani) jsme kabrňáci! Kam se hrabe Horta, Velde, Gaudí, Olbrich a další. Ale zdá se mi, že spíše jsou kabrňáci v ČTK. PL
Periodizace moderních slohů Tomáš Vích 01.10.17 15:17
je pro většinu lidí problém. S přehledem poznají gotiku od renesance, ale baroko od rokoka už hůř. Rozlišit klasicismus, romantismus, historismus a secesi je pro většinu oříšek. A rozlišit modernu od funkcionalismu, nebo dokonce modernismus od postmodernismu, to už nedají ani sami autoři. Viz současné lavírování okolo slohového zařazení Transgasu, Hlavního nádraží nebo ČKD na Můstku. Kdo dnes ví, že periodu New age vystřídal Beau age? Přitom je to poměrně snadné, zato Mendělejovu periodickou tabulku prvků dá každý maturant.
moderní slohy betonář 03.10.17 10:55
Troufám si říct, že rozlišit modernu a postmodernu zvládne i trochu poučený laik, natož autoři. Nicméně bych drobné nuance moderních slohů rozhodně nesrovnával s exaktní periodickou tabulkou prvků - až už z hlediska logiky a jednoznačnosti, tak z hlediska praktického užitku
z hlediska praktického užitku Tomáš Vích 03.10.17 12:05
je rozeznávat trendy dobré, aby domy nebyly tak neobyčejně nehezké, jako dnes. Já srovnání nadhodil jen aby vynikl kontrast, kolik času se ve škole věnuje chemii a architektuře. Nebo ný, natý, itý, ičitý a versus ismy. 10:1?
Třeba profesor Lábus považuje Transgas za brutalismus. Já to chápu tak, že vzhledem ke svému věku už nemá od architektury 70. let odstup, je to normální.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.