Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přístaviště Baťova kanálu ve Veselí n. M. se rozšíří pro víc lodíVeselí nad Moravou - Ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku se rozšíří přístaviště Baťova kanálu. Odhadované náklady jsou 50 milionů korun, řekl ČTK ředitel Baťova kanálu Vojtěch Bártek. Podle něj nestačí kapacita, která je v současnosti 11 lodí. Po rozšíření by přístav mohl mít prostor až pro 35 lodí.


Nechat ve veselském přístavišti loď bývá někdy problém. "Kapacita je pouhých 11 lodí a ostatní kotví tak nějak na divoko," uvedl Bártek. Po rozšíření za 50 milionů by se mohla kapacita více než ztrojnásobit.

Kromě nových stání by přístav dostal čerpačku pohonných hmot, servisní centrum, přípojky elektrické energie, ale i vody. "S realizací se počítá v letech 2019 až 2020," doplnil Bártek. Náklady má pokrýt Státní fond dopravní infrastruktury.

Kromě investice do rozšíření ve Veselí nad Moravou se provádějí v jiných úsecích i opravy a rekonstrukce. Mezi nejdůležitější stavební akce letošního roku patří oprava opevnění a čištění nánosů Baťova kanálu v úseku mezi obcemi Vnorovy a Strážnice. Práce za 25 milionů si vyžádaly vypuštění kanálu. Další akcí je opevnění břehu ve Vnorovech i mezi Huštěnovicemi a Babicemi na Uherskohradišťsku.

Délka Baťova kanálu přesahuje 50 kilometrů. Jet se dá z Otrokovic na Zlínsku přes Jihomoravský kraj až do slovenské Skalice. V budoucnu se plánuje trasa prodloužit až do Kroměříže na jedné straně a na druhé až do Hodonína. Baťův kanál stále častěji vyhledávají turisté, ročně ho navštíví zhruba 80.000 lidí.
Autor: ČTK, 14.09.17 09:35
Návštěvnost: 733 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.