Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb
JAP
SEARCH   in      
Spolek prosazuje vestavbu koncertního sálu do Císařských lázníKarlovy Vary - Spolek Koncertní sál pro Karlovy Vary navrhuje vestavbu sálu do budovy Císařských lázní. Podle spolku město sál nutně potřebuje a vestavba do národní kulturní památky by vyšla nejlevněji. Naráží ale na námitky památkářů. Společné jednání o této variantě má být v říjnu, řekl dnes na jednání zastupitelstva města předseda spolku Martin Ondráček.

"První důvod je ten, že národní kulturní památka si zaslouží celospolečenské využití. Tím, že zde umístíme orchestr, na který chodí několik tisíc lidí měsíčně, tak zajistíme návštěvnost. A nejdůležitější důvod je ten, že je to nejlevnější varianta. Nový sál by vyšel na asi jednu miliardu a koupě a přestavba jiné budovy by vyšla na podobnou částku. Vestavba do Císařských lázní je odhadnuta na asi 200 milionů navíc proti stávajícímu projektu,"
uvedl Ondráček.

Snahu spolku, pod kterou se v petici podepsalo přes 3000 lidí, dnes podpořil i primátor Petr Kulhánek (KOA). Peníze jsou podle něj sice limitující, ale ne fatální. Fatálním označil postoj památkářů. Studie sálu v Císařských lázních navrhuje využití části bývalých koupelen. Ty jsou ale podle památkářů ve své komplexnosti jednou z nejcennějších částí budovy. Spolek argumentuje tím, že by se zabralo jen několik koupelen, které jsou dnes stejně zcela zdevastované a bez původního vybavení.

Rekonstrukce Císařských lázní má podle současného projektu stát asi 500 milionů korun a připravuje ji Karlovarský kraj. Financovat se bude z peněz státu, kraje i města. Pokud by se podařilo najít kompromis a variantu vestavby koncertního sálu by potvrdili i památkáři, musel by se stávající projekt opět přepracovat.
Author: ČTK, 12.09.17 13:40
Attendance: 804 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
Doufám... architekt 12.09.17 20:13
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
November 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.