Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Majitel může zbourat funkcionalistickou vilu Petřiny

Komentáře
Kultura Mirko Baum 10.08.17 09:01
To, ze majitel vily zrejme nemá dostatek vzdelání k tomu, aby byl na svuj majetek patricne hrdy je lidské. Takoví lidé byli, jsou a bohuzel i budou. Bylo by jen zajímavé zabyvat se otázkou, s jakym intelektuálním zázemím a jakou kulturu hájí pan ministr. Predpokládám, ze i "novy obytny dum" bude mít svého architekta. I nad ním by bylo radno se zamyslet. Bestia triumphans! M. B.
tady je developerovo modulora 12.08.17 00:05
Milý Mirko,
zdravím Tě do Roetgenu u Cách. Naprosto souhlasím s Tvým sdělením. Bohužel takových projektů je v Praze několik, například rohový dům na Václaváku. Možná Tě nadzvedne ze židle informace, že tento PROJEKT má svůj web, kde je prezentován i nový návrh od architekta Pavla Hniličky, architekta, který je v Praze na vlně....

http://mojevilapetriny.cz/novy-projekt/

Současný dům "koule" má, ten nový nikoliv. Bilá, černá a překvapivě i šedá. Nuda a marnost současné architektury.

měj se dobře a alles gute

J.A.Řezáč /tvůj bývalý student z české mise v Aachenu/
To se smí? raval 13.08.17 17:17
Děkuji za odkaz na "nový projekt". To se smí? Podprůměrná architektura bez vztahu k okolí, do libovolné země, do libovolného města, architektonická kaše ... Vlastně ne do libovolného, tohle asi může projít opravdu jen v Praze.
Zvláštní doba - lidé si kupují domy, aby je mohli zbourat, a nahrazují je čímsi průměrným, beztvářným, a jsou architekti a instituce, které je v tom podporují.
Ale je pravda, že architektura přesně vystihuje svou dobu. Bohužel
Obyčejnost Tomáš Vích 13.08.17 18:59
se u nás léta upřednostňovala řečmi o jednoduchosti a to jsou její jedno uché děti.
misto a cas Eternity 14.08.17 09:33
Souhlasim s tim, ze puvodni stavba byla architektonicky kvalitni. Pak ale mela byt ve verejnem zajmu chranena uz od zacatku, tj. mnohem drive nez ji stavebnik koupil, coz by melo i velky vliv na kupni cenu, resp. na rozhodnuti noveho stavebnika, takovou stavbu radeji vubec nekupovat.

Souhlasim s tim, ze novy navrh je v podstate nezajimavy, ovsem je otazka, zda to pri tak hutnem zadani vubec slo jinak.

Take souhlasim s tim, ze dnesni jedno.uche domy (viz prispevek vyse) jsou dusledkem predchozi propagandy na nasich skolach a nekterych kritiku.

Take ale souhlasim s tim, ze dum muze byt uplne jednoduchy a neni na tom nic spatneho. Pokud by mel byt kazdy dum nejak originalni, vzniklo by smesne panoptikum podobne Las Vegas nebo Dubaji.

Take souhlasim s investorem, ze vlastnicka prava jsou nedotknutelna.

Souhlasim i s tim, ze je naprosto neprijatelne, aby urad menil co chvili sva stanoviska (jako se v tomto pripade delo) a delal si srandu z obcanu a pusobil jim skodu.

Klic k celemu pribehu je v poloze stavby a v uzemnim planu, a to nejen v tomto miste. Koeficienty podlaznich ploch (KPP) jsou skoro vsude nastaveny spatne a dusi vystavbu tam, kde by byla prirozena vetsi hustota zastavby a jinde zase naopak. Vysledkem jsou pak takoveto excesy, protoze stavebnici hledaji kazdou skulinu. Leta tvrdim, ze KPP jsou v zasade protiustavni.
Osobne se investorovi zase az tak moc nedivim, ze chtel tuto parcelu zkapacitnit, je ovsem skoda, ze kvuli tomu muselo zemrit zrovna toto. Takovy je ale zivot, neco se narodi, neco zemre. Lide se meni, domy se meni, mesta se meni i krajina se meni.

Ostatne na mistech nekterych funkcionalistickych staveb byly driv ruzne neorenesancni nebo secesni domy, ktere bychom dnes take nenechali zbourat. Pak by ovsem nevznikly ty modernejsi domy, resp. vznikly by, ale jinde. V dobe vzniku puvodni vily byl na teto ulici a v jejim okoli klid a jen maly provoz a proto bylo zcela prirozne komornejsi nastaveni jejiho pudorysu i vysky. Je tedy videt, ze rozhodujici je misto a pozadavek na jeho vyuziti v aktualnim case.Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.