Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb
JAP
SEARCH   in      
Zástavbu Sekyra Group na Rohanském ostrově bude regulovat studie

Praha - Město připravuje regulační studii, kterou se bude muset řídit plánovaná zástavba Sekyra Group na Rohanském ostrově v Karlíně. V rozhovoru s ČTK to řekla náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petra Kolínská (Zelení/Trojkoalice). Investor už zažádal o územní rozhodnutí, první etapu projektu by chtěl začít stavět v druhé polovině příštího roku.

Pozemky, na kterých chce Sekyra Group stavět, vlastní město. Investorovi je podle Kolínské magistrát odprodá až v momentě, kdy bude k projektu vydáno platné územní rozhodnutí. "I díky tomu, že vlastníme pozemky, se nám podařilo s investorem domluvit, že výstavba bude probíhat na základě studie s regulačními prvky, která je v tuto chvíli téměř hotová," uvedla náměstkyně a doplnila, že studii chce město v září představit veřejnosti.

Připravovaná studie zavazuje investora, aby při budování projektu zajistil lepší přístup k řece a dbal na kvalitu veřejného prostoru kolem nábřeží. V části pozemků, které navazují na parcely určené k prodeji developerovi, úpravy provede a zaplatí magistrát. "Počítá se s tím, že u řeky vzniknou půjčovny bruslí, kavárny a podobně," uvedla Kolínská.

Sekyra Group chce začít na Rohanském ostrově stavět příští rok. "Máme požádáno o územní rozhodnutí první etapy, což je asi 50.000 metrů čtverečních, tedy asi pětina projektu. Rádi bychom ho do konce roku měli a v druhé polovině příští roku bychom rádi začali stavět," uvedl výkonný ředitel společnosti Leoš Anderle. Po zahájení první fáze výstavy by investor chtěl každé dva nebo tři roky přidat další etapu.

Magistrát má s lokalitou i další plány. Jedním z nich je vybudování nového ramene Vltavy, které by Rohanský ostrov opět oddělilo od Karlína. Ostrov původně vznikl z říčního nánosu a samostatný byl do 20. století, kdy byl připojen k pevnině. Záměr vybudování nového ramena závisí na dalším osudu Libeňského mostu, protože projekt počítá s jeho zbouráním. Současný mostní pilíř by možná nezaručoval dostatečný průtok. Město však loni schválilo rekonstrukci mostu a další postup bude záviset na výsledku diagnostických prací, které nyní provádí Technická správa komunikací.

Sekyra Group chce na Rohanském ostrově na 20 hektarech postavit novou městskou čtvrť. Celkový počet bytů by se měl pohybovat kolem 1200 až 1300, počítá se i s obchodními a kancelářskými prostory.
Author: ČTK, 14.07.17 16:00
Attendance: 1282 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
Doba postdemokraticka Vích 16.07.17 23:56
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
November 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.