Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Otevřený dopis spoluzakladateli konference reSITE Martinovi Barry

Komentáře
re reSITE Tomáš Vích 03.07.17 10:53
Souhlas, vnímám to tak už léta, Babiš, Dospiva, Cigler, to jsou jména, která jsou postotalitní privatizací veřejného prostoru pověstná. I Osamu Okamura, prohlašující se za občanského aktivistu a souhlasící s bouráním č.47 na Václavském náměstí, to je ztráta kreditu jak demoliční posudky od Zdeňka Lukeše. Je to celá struktura vztahů a zájmů, které deformují Prahu.
Napucovaná paráda Zdeněk meisner 04.07.17 04:40
1) Vstupenka na Re-site řádově odpovídá výši mého důchodu.
2) bývají tam 1-2 zajímavé přednášky, zbytek vata
3) Napucovaná paráda se mění v "weltmanský" festival provinční Prahy.
4) Přestal jsem chodit v době kdy stál polovic. Za tytéž peníze si zajedu do R-damského IHS,jeho knihovna má o urbanismu statisíce položek, mohu navštívit i pár těch kdo aktuálně po světě postrkují pokrok v plánování.
4) Je-li Re-Site dotováno veřejnými penězi, mělo by být samozřejmostí že přednášky budou zveřejněny. Dělat z urbanismu (=věc veřejná) něco exklusivního je nemravné. I bez Babiše.
Pět faktů v reakci na otevřený dopis Martinu Barrymu reSITE 06.07.17 18:00
1) Vznik reSITE inicioval Martin Barry v listopadu roku 2011, když se přechodně přestěhoval do České republiky v rámci Fulbrightova programu. V první tiskové informaci o reSITE vydané v dubnu 2012 je uveden Martin Barry jako hlavní pořadatel a ARCHIP jako pořádající partner. Na webových stránkách reSITE je jasně uvedeno, že Regina Loukotová a Milota Sidorová byly spoluzakladatelkami spolku reSITE. http://resite.cz/en/about/
Regina Loukotová z něj formálně vystoupila v roce 2015 a aktivně se reSITE přestala věnovat od roku 2013. V reSITE nepůsobí v žádné, ani poradní roli.

2) reSITE vždy zval politiky jako řečníky, diskutující i účastníky. Byli mezi nimi mnozí z nezapomenutelných hostů reSITE: Enrique Peñalosa, Jón Gnarr anebo letošní hlavní řečník, místostarosta Paříže Jean-Louis Missika. Z českých politiků letos na reSITE vystoupili Jana Plamínková či starosta Prahy 5 Pavel Richter vedle primátorky Adriany Krnáčové a zmiňovaného Andreje Babiše, předsedy strany, jež vládne Praze a mnoha dalším českým radnicím. Letošní reSITE se v tomto ohledu nijak nelišil od předchozích. 

3) reSITE se vyvíjí a rozrůstá. Pozvednout organizaci z výhradně dobrovolnických počátků k jeho dnešní podobě udržitelné akce na profesionální úrovni a vydobýt mezinárodní renomé stálo hodně práce a usilí. Fundraising je v místních podmínkách velmi náročný, a jakmile se k nám obrátí zády veřejný sektor (letos např. Ministerstvo kultury), hledáme zdroje na poslední chvíli v privátních vodách. Chci být schopen zaplatit adekvátní odměnu nejužšímu týmu, který stále odevzdává obrovské množství práce nad rámec svého závazku. Na tom, že to děláme s nasazením a vášní a stále jsme věrní původní misi, kterou jsem před 5 lety slovo od slova napsal, se nic nezměnilo. Nebudeme snižovat kvalitu a rozsah akce, jen aby nestála tolik peněz. To by znamenalo vzdát se předem a to neuděláme. Nebudeme couvat od své představy o nejlepším rozsahu, kvalitě a formátu jen proto, že je to finančně náročné.

4) Jméno reSITE budeme nadále používat. Držitelem mezinárodní ochranné známky k jeho používání je Martin Barry. Jméno jsem vymyslel a do jeho budování investoval 10000 dobrovolnických hodin a bezmála 2 milióny Kč z vlastních prostředků. Regina Loukotová už několik let není nijak zapojena do tvorby obsahu a směřování organizace, nijak se nepodílí na jejím rozvoji a jméno reSITE jí nenáleží. Nemám nejmeší zájem vyvolávat či napájet konflikt. Posláním organizace a mým prvotním zájmem bylo, je a bude propojovat lidi napříč sektory ke smysluplné diskusi nad budoucností měst.
Spolupracujeme s více než 80 partnery, kteří jsou toho důkazem, a stejně tak si výměny na reSITE cení 400 lidí, jež zde dosud vystoupili. Řada z nich se na reSITE vrací.

5) Martin Barry formuloval misi a poslání reSITE a je tím, kdo je bude nadále definovat spolu s místopředsedkyní spolku Annou Ježkovou, ve spolupráci s mezinárodním poradním sborem složeným z odborníků, nejužším týmem reSITE a s dalšími partnery, s nimiž průběžně spolupracujeme na řadě projektů, mimo výroční konferenci.

Martin Barry, předseda spolku
Obsah reSITE je zveřeňován online reSITE 07.07.17 10:58
Přednášky reSITE jsou zveřejňovány a volně šířeny https://www.youtube.com/c/resitetalks. Během léta budou publikovány jak přednášky reSITE 2017, tak to nejlepší z archivu všech ročníků.
Ostatní body komentáře pana Zdeňka Meisnera, který na reSITE, jak sám píše, dlouho nebyl, ale přesto se cítí kvalifikován k tomu ho hodnotit, necháme bez reakce. Až na sdělení o "vatě". Pořadatele reSITE si třeba urážejte, ale označit jako vatu vystupující kalibru Kazuyo Sejimy, Winy Maase, Teddyho Cruze, Caroline Bos, Leni Schwendinger, Kathryn Gustafson, Jean-Louise Missky, Gabriela Ahlfelda... je nemístné.
.... Daniel John 07.07.17 21:02
Přijde mi absurdní představa, že někdo bude pořádat akci jako reSite a nebude se snažit zapojit ty, kteří, ať se to někomu líbí nebo ne, pak o všem rozhodují. Snaha propojit různé důležité lidi a pohnout s věcmi směrem k lepšímu je úctyhodná. Očividně ale stále vítězí představa, že se mají bavit jen Mirkové Dušínové o tom jaká by to mohla být paráda, kdyby bylo všechno jinak. Takového tlachání k ničemu je myslím už takhle všude dost.
ad Mirkové Dušínové Tomáš Vích 08.07.17 00:48
Jako pravdoláskař a krasoduch razím myšlenku, že ti co o všem rozhodují, jsou voleni občany, v Praze cca 1 000 000, a ne 100 developery. Je to poměr cca 10 000/1. Prostě demokratický deficit ekonomie versus obyvatelé a ekologie není zanedbatelný.
Apropo, Babiš chce zrušit Senát: "Senát je de facto zbytečný, zpomaluje legislativní proces,"
ReSite je placeny IPR Zbyněk Buchta 08.07.17 09:51
Dobrý den, jako plátci daní se mi nelíbí, že konference ReSite je placena z velké části z peněz daňových popltaníků. IPR platí velkou část akce ReSite. Platil loni i její inzerci v novinách Právo. Už je ten titulek novin Právo je dost zarážející. Tam si platil špinavou kampaň pro svému konkurentovi i jistý prezident. S pozdravem, Zbyněk Buchta, Atelier Vltava s.r.o.
Nejdokonalejší ze všech možných světů reSITE 10.07.17 00:58
Sešla se zde zajímavě rozptýlená skladba názorů, že z (1) veřejných zdrojů by reSITE být kofinancován neměl, (2) ze soukromých už vůbec ne a (3) vybírat vstupné se zdá v místních podmínkách také velmi nepopulární, až nemravné. To abychom začali pátrat po nějakém meziprostoru, kde funguje jakási paralelní ekonomika zcela bez financí... Ale vážně. Jak jinak má fungovat nezisková organizace, než poctivým žádáním o granty a zpětným vykazováním jejich plnění, diverzifikací zdrojů a za třetí jejich vyvážeností, aby si uchovala nezávislost? Financování reSITE pochází z 5 zdrojů. 40% tvoří granty (převážně EU, hlavní město Praha a menší české granty). 40% tvoří sponzoring od soukromých firem. 12% generujeme z prodeje lístků. 5% tvoří bartery od médií a dalších dodavatelů. 3% jsou naši pravidelní členští dárci. Průměrná cena vstupenky na konferenci zdaleka nestačí k pokrytí nákladů na program, produkci, stravu a personál, přepočtených na jednoho hosta. Pro srovnání, návštěva konference Engage, která se konala jen o pár týdnů dříve, anebo Web Summitu v Lisabonu přijde na 4-5 x více než vstupenka na reSITE. reSITE nejenže generuje městu ekonomický benefit už jen tím, že se koná, ale představuje zkušenosti, řešení a příklady strategií, které mají přinést efektivitu v řízení měst, zabránit nesprávným rozhodnutím a mylným investicím, kdy se rozhoduje v řádech desítek miliónů. Co je špatného na tom, že IPR a hlavní město, obzvlášť v době koncepce Metropolitního plánu, podporuje akci, která představuje nejlepší praxi městského plánování ze světa? Je zde i hůře měřitelný, ale nezanedbatelný měkký efekt: reSITE sledují o něco intenzivněji zahraniční média než ta místní, a tím se hlavní město zviditelňuje v pozitivním kontextu diskuse o inovacích. Žádání o granty ale není vůbec jednoduché, protože reSITE se v určitém meziprostoru nachází - mezi kulturou, ekonomikou, politikou, architekturou - a nezapadá ideálně do schémat grantových výzev. Pokud jde o soukromé zdroje, sponzoři, kteří nás podporují, vědí, že je pro nás na prvním místě unikátní a pečlivě vybíraný obsah. Že chceme mít program i koncepci a estetickou stránku zážitku zcela pod kontrolou. Že nebudeme oblepovat prostor logy ani věšet jejich bannery. Jen málo partnerů se k tomu staví velkoryse a akceptuje naše pravidla.

Kredit re SITE Tomáš Vích 10.07.17 10:05
Nacházet se v meziprostoru je na jednu stranu dobré, otevírá možnosti, ale současně hrozí, že pokud se téma rozemele do jedné mediální PR kaše, bez jasných závěrů, kredit konference mizí jak pára nad hrncem. Radko, píšete, že konference představuje příklady, jak zabránit nesprávným rozhodnutím a mylným investicím. Praha je plná nesprávných rozhodnutí a investic, takže cíl super, až na to, že konference se účastní a financují ji předeším ti, kdo ty chyby v Praze permanentně generují a profitují na tom ne v milionech, ale v miliardách. Takže se z původně úžasné reSITE stává Potěmkinova vesnice. Proto ta kritika. V Rekonstrukci státu jsme tomu říkali "state capture".
resite fee Jana Pyšková 10.07.17 13:10
Ciste k cene vstupneho: prestoze stoupa, je stale jeste velmi mirne. Kdo byl nekdy na mezinarodni konferenci v zahranici, si to snadno muze porovnat. Do ceny vstupneho bych se skutecne netrefovala. Naklady jsou obrovske - sal, organizace, tlumoceni, catering atd.
Opověď spoluzakladateli konference reSITE Martinovi Barry Regina Loukotová 18.07.17 15:54
Dobrý den Martine,

dodnes jsem od Tebe neobdržela žádnou, natož věcnou odpověď na svůj otevřený dopis ze dne 30. června , ale zaznamenala jsem Tvé velmi vágní vyjádření médiím zaslané prostřednictvím ČTK. Považuji za vhodné zde nyní uzavřít celou tuto záležitost.

Samozřejmě, že není nic špatného na skutečnosti, zvát k účasti na odborně-tématickou konferenci kompetentní politiky. Naše původní společná vize byla přivést k jednomu stolu všechny aktéry městského plánování. Až do tohoto roku byli zúčastnění uvedeni v programu, jejich příspěvky se týkaly zejména působení v oboru plánování a ani jeden z politiků spolek reSITE osobně finančně nepodporoval. V tomto je podstatný a zřejmý rozdíl.

Ve svém vyjádření pro ČTK uvádíš, že (údajně) nepůsobím v žádné funkci a v žádném orgánu reSITE. Oba přece víme, že jsem stále zakládající členkou spolku (původně občanského sdružení) reSITE, z.s., tedy i členkou spolku reSITE i součástí jeho poradního sboru. Pokud tomu tak není, stalo se tak bez mého vědomí – pominu-li, že jako čestný člověk, bys mě předem jistě informoval o tom, že příslušný orgán spolku reSITE, z.s. se mnou hodlá vést řízení – podle stanov – ohledně mého dalšího působení nebo setrvání v něm.

Žádoucí by také bylo mi prozradit, zda či nikoli - každopádně bez mého vědomí - jsi zaregistroval (privatizoval pouze pro sebe anebo pro firmu „City Crew s.r.o.“) ochrannou známku „označení spolku“. Tímto způsobem jsou i nakonec i před veřejností „lépe rozpoznány“ Tvoje velmi netradiční přístupy k chodu a administrativě spolkové občanské iniciativy.

V závěru k tvé poslední poznámce - tedy že tato kauza má sloužit pouze jako zviditelnění vysoké školy architektury ARCHIP. Zde Tě mohu ubezpečit, že máme konstantě více uchazečů o studium, než můžeme přijmout, navíc převážně ze zahraničí. Proto takovéto „marketingové kousky” nejen že nepotřebujeme, ale navíc by šly zcela proti hodnotám a filozofii naší školy, která tkví v respektu k akademické, odborné a především apolitické půdě.

I nadále Tě proto musím naléhavě a s konečnou platností požádat, abys název konference - u jejíhož zrodu jsi nebyl sám - nadále nepoužíval a pro svoje selektivní či jinak privatizované zájmy sis založil vlastní společnost s odlišným názvem.

S pozdravem,
Regina Loukotová, rektorka ARCHIP

V Praze, 18. července 2017
ReSite a Andrej Babiš Rudolf 19.07.17 13:19
Projev Andreje Babiše na konferenci reSITE 2017
Konference reSITE se zabývá průsečíky mezi designem, veřejnou politikou, kulturou a ekonomikou ve světě, kde stále větší podíl obyvatel žije ve městech. Přečtěte si projev, který Andrej Babiš pronesl na letošní konferenci
Vážení hosté, dámy a pánové,
jsem poctěn, že mám možnost vystoupit na konferenci reSite před tak skvělým publikem. Výstavba měst, plánování, architektura a design jsou témata, která jsou velmi důležitá. Tento rok je zaměřen na to, co není vidět, a přesto určuje podobu města. Na životně důležitá řešení a systémy našich měst.
Musím říci, že jsem znepokojen nedostatkem a nízkou úrovní developmentu v naši zemi, v našich městech a neschopností našich měst a veřejného sektoru dostatečně rychle plánovat a umožňovat výstavbu. Důležitá řešení a systémy, jmenovitě doprava, veřejná doprava, energetické sítě a informační a technologická infrastruktura jsou klíčové oblasti pro Českou republiku. Nedostačený nebo pomalý rozvoj této infrastruktury přímo ovlivňuje život náš všech.
Máme fakt hodně práce s tím, co všechno musíme za těch 27 let dohnat. Ani v roce 2017 nemá Česká republika plně funkční systém dálnic, které by nás spojovaly se sousedními zeměmi. Stále zde není vysokorychlostní železniční trať, která by nás propojila například s Německem nebo Rakouskem. Obce a města stále nemají přístup k vysokorychlostnímu internetu, který je klíčový pro přenos informací a zprostředkovává lidem a firmám možnost se realizovat. V energetickém sektoru naše největší státní společnost ČEZ pokračuje v investování do zahraničních aktivit bez jakékoliv hlubší strategie a bez ohledu na naše národní zájmy a navzdory tomu, že cena přijatelné a plně dostupné energie je klíčová pro rozvoj našeho hospodářství.
Nicméně, já i lidé, se kterými spolupracuji věříme v pozitivní obrat. Začali jsem tím, že jsme připravili novelu stavebního zákona, která reaguje na potřeby trhu, obecně zlepšuje situaci ve stavebním sektoru a ve svém důsledku urychlí výstavbu klíčové dopravní infrastruktury. V neposlední řadě ale i obyčejným lidem zjednodušuje výstavbu jejich rodinných domů a zbavuje je zbytečné administrativní zátěže.
Ve své vizi, první knize, kterou jsem napsal s týmem expertů, sním o tom, že v roce 2035 budeme mezi Prahou a Brnem cestovat díky vysokorychlostní železnici za 40 minut.
Slyšel jsem, že výstavba vysokorychlostní železnice mezi Prahou a Brnem je odhadována na 25 let! Slyšíte správně, na neuvěřitelných 25 let! Tohle je přesně ten příklad důležité infrastruktury, jejíž pomalý rozvoj může ohrozit rozvoj naší země. Ve Velké Británii dokončili jejich vysokorychlostní trasu mezi Londýnem a Edinburghem za 7 let. Významná německá trať mezi Kolínem a Frankfurtem byla taky dokončena během 7 let. Tohle všechno jsou přesně věci, která se odvíjejí od našeho rozhodnutí a odhodlání.
Ale přejděme raději k architektuře, designu a k jádru této konference.
Před dvěma lety jsem potkal Bernarda Arnaulta, majitele slavného koncernu LVMH, jednoho z nejbohatších mužů ve Francii. V roce 2001 si vysnil nádherný projekt pro Paříž. Možná si říkáte, jestli Paříž potřebuje nějaký další ohromující projekt? Bernard Arnault si myslel něco jiného. Vždyť Paříž je přesně ten typ místa, kam se stále vracíte a pokaždé si řeknete, že jste viděli jen polovinu toho, co byste chtěli stihnout. Takže to vlastně dává smysl vytvářet i nové projekty a vytvořit to město neopakovatelným, protože se vám neokouká ani po 5 nebo 6 návštěvě.
Projekt, o kterém Bernard Arnault mluvil v roce 2001 byl dokončen a otevřen veřejnosti v roce 2014 a pan Arnault osobně mi svůj projekt ukázal. Dnes, je to druhé nejnavštěvovanější místo v Paříži, hned po Eiffelově věži. Je to palác Nadace Louis Vuitton. Oni ho nazývají „Loď“ a je umístěn v Bouloňskím lesíku, v největším veřejném parku v Paříži. Byl navržen architektem Frankem Gehrym, stejnou osobou, která společně s Vladem Miluničem stojí za projektem Tančícího domu v Praze. Tančící dům je zřejmě jedinou moderní a atraktivní budovou v Praze, která byla postavena v posledních 25 let. Postrádám tady Franka Gehryho, který se mnou měl původně na této konferenci vystoupit.
Slovy je opravdu složité popsat Loď Franka Gehryho v Paříži. On je skutečným expertem a odborníkem na svém místě. Většina z vás tu budovu zná a já si troufám tvrdit, že jste stejně jako já fascinováni dokonalostí a vzhledem této stavby. Je to fantastické centrum moderního umění, nejlepší z nejlepšího.
Za účelem stavby Francouzi přijali zákon, který říká, že specifické stavby jsou ve veřejném zájmu. V minulém století je to přesně to, co Francouzi dělali posledních deset let. Oni neskončili s Eiffelovou věží, postavili přeci Centrum de Charles Pompidou, skleněnou pyramidu na dvoře královského komplexu Louvre a také celou čtvrť La Défense. Je to vždycky na té nejlepší úrovni, kterou může aktuálně svět nabídnout. Ale velmi často je tohle příklad toho, jak kultura funguje.
Teď mají „Loď“, na kterou se celý svět jezdí dívat. Samozřejmě tahle stavba je hojně navštěvována francouzskými rodinami s dětmi, pro které je přesně tenhle zážitek důležitý. Takové Muzeum moderního umění má daleko větší dopad než jen to, že ovlivní panaroma města. Myslím si, že i naši umělci by měli mít šanci vystavovat svá díla vedle světových špiček svého oboru. Některé naše města, jmenovitě Praha, by měly mít takovou dominantu, která by mluvila sama za sebe a za celou naší zemi. Já o Praze přemýšlím v tomto případě stejně jako Bernard Arnault o Paříží s jeho „Lodí“. Praha si podle mě zaslouží takovou stavbu, kterou bude obdivovat celý svět. Všichni mi říkají, počkej, to bude moc drahé. Ovšem, že to bude drahé, pokud to má mít nějaký smysl.
Zároveň nezapomínejme na tzv.„Bilbao effect“. Stavba, kterou mám na mysli bude mít přímý dopad na naši infrastrukturu a množství lidí, kteří k nám budou ze zahraničí jezdit. Přesně co se stalo ve španělském Bilbau. Tam postavili Guggenheimovo museum a zapomenuté město se stalo světovým centrem turismu. Nebylo to zrovna levné, cena přesáhla 140 milionů amerických dolarů. Ale nakonec se to ukázalo jako dobrá investice. Jen za první čtyři roky museum navštívilo 4 milióny turistů a výnosy z daní, poplatků a infrastruktury dosáhly 100 milionů euro.
Nemohl jsme se zbavit myšlenky, snu o tom, že v Praze vznikne něco podobného. Naše město si takový úžasný projekt zaslouží.
Proto jsem se rozhodnul postavit moderní museum, do kterého bychom mohli umístit slavnou Slovanskou epopej – sérii 20 velkoformátových pláten, která ukazují historii Slovanů a jejich civilizace. Tento cyklus pláten je právě vystavován v Asii, od března do června byl k vidění v Národním centru uměni v Tokiu. Až se vrátí, mělo by toto dílo získat úctyhodné a moderní místo pro vystavování v Praze. Lidé z celého světa se budou moci sjíždět do Prahy, aby toto unikátní dílo mohli vidět. To by mohlo být nové Bilbao. Alfons Mucha, který byl velkým českým patriotem, by si takový důstojný památník pro své dílo také zasloužil
Jsem přesvědčen, že myšlenky, o které se tu navzájem podělíme, které zde zazní a budeme o nich diskutovat, mohou být inspirací pro nás všechny a mohou být ve velmi krátké době realizovány.
Děkuji vám za pozornost a možnost dnes před vámi vystoupit.
AD AB Pražák 20.07.17 00:21
DÍKY ZA REPRODUKCI PROJEVU, KTERÝ JE TRADIČNĚ- MÍRNĚ ŘEČENO -
POPULISTICKÝ A VNITŘNĚ ROZPORNÝ.JE PRAHA BILBAO, KTERÉ POTŘEBUJE PŘITÁHNOUT TURISTY NA NOVOU STAVBU PRO EPOPEJ? NEBO TO BUDE NA PŘEDMĚSTÍ PRAHY V PRŮHONICÍCH ČI JINDE, KDE BY TO POMOHLO ODLEHČIT PŘETÍŽENÉMU CENTRU?
MYSLÍM, ŽE LIDÉ Z CELÉHO SVĚTA SE DO PRAHY UŽ SJÍŽDĚJÍ...TAKŽE O ČEM JE TEN REFERÁT?
JE URČITĚ PRIMA, ŽE AB VNÍMÁ ARCHITEKTURU, ALE TADY SE TROCHU NETREFIL DO TÉMATU
ReBabiš Tomáš Vích 20.07.17 01:46
"Tančící dům je zřejmě jedinou moderní a atraktivní budovou v Praze, která byla postavena v posledních 25 let. Postrádám tady Franka Gehryho, který se mnou měl původně na této konferenci vystoupit."
Frank Gehry nepřišel stejně jako Vlado Milunić. Když je VM řadu let bez práce a žádá Prahu o podporu, narazí na sklo nepochopení. Jako když Klaus kritizuje Topola za necitlivost. Jako když IPR plánuje Epopej na Florenc pod magistrálu. Vzorová necitlivost. Tzv. "experti" staví, Elity pláčí nad výdělkem.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.