Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Kolín prochází úpravami, důležité jsou podle starosty detaily

Kolín - Kolín prochází postupnými úpravami, a to nejen historického centra, ale i jeho širokého okolí. Podle místostarosty Michaela Kašpara (STAN) jsou důležité detaily, na čemž se shoduje s městským architektem. Právě městský architekt David Mateásko navrhuje změny veřejného prostoru. Podle starosty Víta Rakušana (STAN) se zaměřuje i na umístění košů a dalšího mobiliáře v historickém centru města.

Jednou z významných investičních akcí byla rekonstrukce prostoru před kostelem Nejsvětější Trojice. Radnice dala odstranit část zídky, která byla v havarijním stavu, zbytek byl opraven. Opravena byla i dlážděná mozaika, kterou dlouhodobě narušují kořeny stromů. Kolín za opravy prostranství před kostelem zaplatil téměř 450.000 korun. "Na přímý zásah pana architekta Mateáska dojde ještě ke změně zábradlí. Klasické červeno-bílé zábradlí, které tam v současné době je, bude nahrazeno řetězovým zábradlím se sloupky, aby to v centru města bylo jednotnější a nezůstal ani tento detail nevyhovující," řekl Rakušan.

Dokončena byla i oprava ulice Za Dvorem v městské části Štítary. Požadavek na opravu byl od místních poprvé vysloven v roce 2012, dosud neměla ulice pevný povrch a bylo na ní bláto, nebylo v ní ani veřejné osvětlení. "Nyní je to jedna z nejhezčích kolínských ulic, jde o povedenou dokončenou investici," uvedl starosta. Město za rekonstrukci zaplatilo zhruba čtyři miliony korun.

Kromě větších stavebních úprav řeší radnice i detaily. "Pan architekt vytipoval nějaká místa, kde jsou v současnosti umístěné odpadkové koše, a podle něj nezapadají do té konkrétní historické části," uvedl Rakušan. Město tak vybrané koše vymění a některé zruší a nahradí je novými odpadkovými koši na jiných, vhodnějších místech.

Rekonstrukce čeká také Pražskou ulici. Podle Rakušana se dokončuje projekt, hotov by měl být ještě v červnu. "Poté musíme vysoutěžit zhotovitele a na podzim můžeme začít, příští rok bude hotovo," uvedl Rakušan. Kolínská radnice v Pražské ulici plánuje rekonstrukci povrchů, chodníků a veřejného osvětlení. Město chce zlepšit také infrastrukturu pro cyklisty.
Zdroj: Jaroslav Beneš
Vložil: ČTK, 19.06.17 07:20
Návštěvnost: 880 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.