Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ve čtvrtek začne rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Karlíně

Komentáře
... galerie, bistra, kavárny či kanceláře firem ... Mirko Baum 08.06.17 13:56
Negrelliho viadukt je krásnym technickym dílem a vynikajicím dobovym dokumentem. Tzv. "vyuzití oblouku" postihlo jako urcity druh utilitární plísne bohuzel nejen jej, ale celou radu dalsích del tohoto typu. Bylo by skvelé, kdyby se v rámci rekonstrukce podarilo tomuto nesvaru jednou provzdy vyhnout. Viadukt je viaduktem a kavárna kavárnou ... aneb, jak kdysi pravil pan profesor Cubr, "co je na vsechno je na hovno". M. B.
"využití oblouku" Vích 08.06.17 23:42
To je fakt, celkem vám Mirko rozumím, viadukt je viadukt, ale s tím "hovnem" je to taky vážná věc, ty oblouky k tomu přímo vybízejí. V podloubí domu U Minuty na Staroměstském náměstí u vstupu do skautského institutu to smrdí jak na latríně a stejně tak ve výklencích Týna. To jde veškerá estetika stranou... Jsem si vzpomněl na básničku od Bondyho:

V prdeli
Všechno je v prdeli
ve všední den i v neděli
jenom ty filmy sovětský
ty jsou vědecký
Využití bude na městské části Jakub Jakubec 09.06.17 12:41
Investor může investovat státní prostředky pouze do svého majetku a v jeho majetku jsou pouze pozemky pod pilíři viaduktu. Pod oblouky je většinovým vlastníkem městská část a tedy budoucí využití či nevyužití bude na ní...V rámci rekonstrukce se vyčištěné prostranství prostranství od nepůvodních vestaveb pod oblouky jen upraví štěrkem a udělá příprava sítí pro případné využívání. Bohužel jen část trianglu kolem nádraží Florenc bude opět zaslepena, díky silnému lobby vlastníka nádraží.
Re: Mirko Baum Ondra Goetz 10.06.17 10:49
Pan profesor Cubr se nepochybně mýlil. Každé dobré město je přece "na všechno".
Tlusté střevo Tomáš Vích 10.06.17 12:25
Je to celkem zajímavá otázka, jestli se město v trase viaduktu laskavě rozestoupí a nechá mu volnou cestu, nebo se viadukt stane nedílnou součástí města jak tlusté střevo v břiše.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.