Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jandák zaútočil na vedení ND kvůli opravě budovy divadla

Praha - Dosluhující ministr kultury Vítězslav Jandák dnes ostře zaútočil na vedení pražského Národního divadla (ND). Vadí mu, že se stále nezačalo opravovat šest metrů vysoké sousoší na střeše budovy ND, tak zvaná triga, uvedla dnes televize Nova, Jako poslanec chce Jandák usilovat o odvolání ředitele ND Daniela Dvořáka. Vedení ND ale ministrovu kritiku odmítlo a brání se, že pro nápravu dělá všechno, dodala Nova.
    Sousoší je ve špatném stavu, někteří restaurátoři tvrdí, že může i spadnout. Zabezpečeny pásy musely být už obě trigy. "Skutečně já jsem rozhořčen," řekl Nově Jandák. Zástupce ředitele ND Tomáš Heinzel reagoval, že ND musí volit v plánu oprav priority.
    Podle Novy Jandák předhazuje vedení ND například rekonstrukci koupelny a toalety u prezidentského apartmánu v divadle za téměř 900.000 korun. "Na prvním místě by měly být peníze na takové věci, jako jsou trigy na Národním divadle, což je součást symbolu Národního. Toaleta nikdy nebyl národní symbol," řekl Jandák.
    Vedení ND se podle Novy brání tím, že bylo nutné vybudovat důstojné prostředí pro hlavu státu. Navíc sochy prý už analyzují odborníci a jakmile skončí svoji složitou práci, bude hned vyhlášeno výběrové řízení na restaurování soch za 13 milionů korun.
    "Mám dojem, že pan ředitel to nevede dobře, tu instituci zvanou Národní divadlo," řekl Jandák. Nova uvedla, že nespokojenost s vedením ND chce Jandák tlumočit svému nástupci ve funkci a jako poslanec si chce pohlídat, aby byl ředitel ND Dvořák odvolán.
Autor: ČTK, 31.08.06 23:10
Návštěvnost: 4917 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.