Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Premiér podporuje koncertní sál v Brně, jeho vznik projedná vláda

Brno - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podporuje vznik koncertního sálu v Brně, který plánuje za 1,3 miliardy vybudovat město. Na společném jednání Sobotky s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL), brněnským primátorem Petrem Vokřálem (ANO) a jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem (ČSSD) deklarovali zástupci všech stran, že mají společný zájem najít dohodu na vybudování Janáčkova kulturního centra. ČTK to sdělil mluvčí vlády Martin Ayrer. O výši finanční podpory se nemluvilo, vznikne ale pracovní skupina, která připraví podklady pro jednání vlády.

Skupina bude složená ze zástupců ministerstva kultury, financí a také z Jihomoravského kraje a města Brna. "Úkolem skupiny je využít dosavadní výsledky činnosti na projektu Janáčkova kulturního centra a do poloviny tohoto roku připravit materiál, který ministr kultury předloží na jednání vládního kabinetu," uvedl Ayrer.

Kraj a město budou nyní jednat o vzájemné spolupráci na uskutečnění projektu včetně finanční kooperace. "Vláda bude hledat možnosti, jak finančně pomoci realizovat tento kulturní projekt, který má velký význam nejen z pohledu Brna a Jihomoravského kraje, ale i z hlediska celé České republiky," řekl Sobotka.

Centrum by mělo být domovským místem brněnské filharmonie. "Orchestr opravdu potřebuje odpovídající prostory. Nemá kde zkoušet a hrát velké skladby. Nehledě na to, že sem nemůžeme zvát špičkové zahraniční umělce, protože je jednoduše není kam zvát," řekla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

O koncertním sálu v Brně se dlouho jen mluvilo, nikdy na něj ale nebyly peníze. Po nástupu nové koalice ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a SZ se však daly věci do pohybu. Primátorův náměstek zodpovědný za kulturu Matěj Hollan (Žít Brno), který se o posun v projektu zasadil, už dříve ČTK řekl, že si stavba vyžádá 1,3 miliardy korun. Brno do toho podle něj může vložit zhruba půl miliardy korun. Sál by měl být hotový v roce 2019 a nabídne 1250 míst. V současnosti na rohu Besední a Veselé ulice, kde vznikne, skončil záchranný archeologický průzkum. Ve čtvrtek by místo měly obsadit stavební stroje, které začnou v první etapě stavět podzemní garáže. Stavbu samotného centra chce město začít koncem příštího roku.

Autor: ČTK, 09.03.16 17:30
Návštěvnost: 1647 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.