Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Cigler Marani navrhli novou podobu stánků na Václaváku

Praha - Praha chce změnit a sjednotit podobu stánků na Václavském náměstí. Vybírat bude z několika moderních prosklených návrhů, které připravilo architektonické studio. Nové stánky by mohly vzhled náměstí vylepšit už na začátku příštího roku, řekla ČTK radní pro majetek Aleksandra Udženija (ODS).
     Nejlepší z návrhů z dílny Cigler Marani Architects vybere komise rady. Její členové budou v červnu diskutovat i o konkrétních místech, kde by měly stánky stát, kolik jich bude a jaký sortiment v nich budou prodejci nabízet. Zpracovaný materiál pak půjde ke schválení do rady hlavního města. První stánky by se mohly na náměstí objevit v lednu.
     Prodejci, kteří budou mít stánky pronajaté, by se podle plánů magistrátu měli zaměřit na prodej květin, pečiva, novin a tabáku. Nezmizí ani tradiční sortiment občerstvení, především oblíbené klobásy. "Chceme tomuto místu vrátit atmosféru," řekla ČTK Udženija. "Bude to místo odpočinku, ale i místo, které je ideální pro konání různých kulturních a společenských akcí," doplnila.
     Výměna stánků souvisí s celkovou úpravou náměstí, kterou Praha připravuje už řadu let. Projekt počítá mimo jiné s rozšířením zeleně, omezením dopravy, větším prostorem pro pěší i s obnovením tramvajové tratě. Prvním krokem k obnově náměstí je podle radní uzavření dolní části pro automobilovou dopravu. Magistrát také nedávno nechal zpracovat změnu územního plánu, která umožní návrat tramvají na Václavské náměstí.
     Turisty vyhledávané Václavské náměstí nemá v posledních letech příliš dobrou pověst. Občanská sdružení i samotní Pražané často poukazují na velké množství aut, nepořádek, prodej drog a prostituci.
Zdroj: Jana Hrubá
Vložil: ČTK, 02.06.12 12:20
Návštěvnost: 5774 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.