Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Česku se množí neodborné zásahy do konstrukcí paneláků

Komentáře
paneláky forever?? Jana 26.04.12 21:42
Pikantní je ale i to, že nás dříve soudruzi architekti sami učili, že paneláky mají životnost 30-40 let a netrápili se tím, jak pak naložit s těmi dožilými, resp. lidmi v nich žijícími. Hosté ze Západu se kdysi usmívali s tím, že naštěstí je "Česko dost zvlněné, aby do budoucna bylo betonovou suť kam zavážet" - kromě zbořeného paneláku v centru Havl. Brodu však statečně limitům těchto oblud čelíme.Společenská agónie, kdy do oprav, zateplování a humanizace paneláků už dvacet let cpeme peníze (ze společného rozpočtu + evropských dotací), je tristní. Poté, co se byty rozprodaly, asi není cesty zpět a o to je to horší.
Neviděl bych to tak tragicky, Jan Brejcha 27.04.12 09:29
je třeba si uvědomit,že tato prefabrikovaná sídliště stále ještě poskytují cca 3,5 mil. obyvatel ČR střechu nad hlavou. Toto číslo se sice každým rokem snižuje,ale i tak je to stále nezanedbatelné množství. Vize jejich postupného nahrazení není z mnoha ekologicko-ekonomických příčin pravděpodobně reálná.
Jejich revitalizace je tedy přirozeným nevyhnutelným procesem. Nutno ještě podotknout, že kvalita bydlení v těchto domech a sídlištích sice kolísá, ale z husta předčí řadu současných developerských rezidenčních počinů (zejména co do občanské vybavenosti).
Neviděl bych tedy hlavní problém v humanizaci těchto betonových prstenců našich měst, ale ve způsobu jakým nekoncepčním živelným a mnohdy kutilským řešením jednotlivých domů i celých sídlišť se tak děje.
re: paneláky forever?? Andre 27.04.12 14:32
Jano, své pikantnosti si nechte příště raději pro sebe a zkuste se zamyslet nad skutečnými důvody rozšířenosti, vzniku, (ne)kvality panelové výstavby u nás.
...No,... šakal 27.04.12 23:43
...ač nevyzván,... tak já to zkusím,... jóó?...

...Hádám, že to bude:

- v první řadě Bezduchost (slepé následování vyzdvihovaných vzorů)
- potom Bezkoncepčnost (neschopnost uvažovat v dlouhodobější perspektivě)
- následuje Bezradnost (ztráta motivace a přesvědčení)
- ...a nakonec přijde Bezostyšnost (co by po nás vlastně, sakra, chtěli?!)

...Je to tak? (7;- ))


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.