Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeň chce mít v sadech Pětatřicátníků dům s podzemním parkováním

Plzeň - Nový objekt, který by měl vyrůst na okraji historického centra Plzně v sadech Pětatřicátníků, má mít podzemní parkoviště. Město bude po budoucím soukromém investorovi požadovat, aby v objektu na místě bývalých slavných kasáren pluku Pětatřicátníků bylo nad parkovací potřeby stavby dalších 300 míst pro město. Stanovují to spolu s dalšími parametry budoucího objektu nové regulační podmínky města. Magistrát si požadavek na parkoviště kladl už dřív, ale nestanovil, zda mají být pod zemí nebo nad zemí, řekl ČTK primátorův náměstek Petr Rund.
    Radnice chce ještě do konce roku vypsat výběrové řízení a najít zájemce o zastavení pozemku o celkové ploše přes 5100 metrů čtverečných. Město počítá s tím, že vítěz výběrového řízení bude mít zpočátku pozemek v nájmu, až postaví a zkolauduje objekt, pozemek mu město prodá. Podle kalkulace z roku 2009 je cena jednoho metru čtverečného od 16.000 korun, řekl Rund.
    Regulační podmínky města mimo jiné ještě stanovují, že na ploše má vyrůst čtyřposchoďový objekt, aby zapadal do okolní zástavby. Podmínky upravují i řešení dopravy, vjezdy a výjezdy i funkce objektu. "Využití je obchod, služby, bydlení, pokud to bude technicky možné a hygiena s tím bude souhlasit. Záleží na investorovi, jak se s tím v mantinelech daných městem vypořádá," uvedl Rund. Podmínky také upřesňují umístění výtvarného díla, jež má připomínat historickou paměť místa.
    Prostranství je v koncepčních materiálech města určeno jako místo pro kapacitní parkování pro centrum. Zatím je na nezastavěné ploše pozemní parkování. Radní si slibují, že postavením podzemního parkoviště se stovkami míst se podaří zklidnit dopravu a dostat auta co nejvíc z historického jádra města.
    Nový objekt má logicky doplnit uliční čáru. Budova kasáren historického 35. pluku stála v centru Plzně od roku 1826, zdemolována byla v roce 1969.
Zdroj: Lada Pešková
Vložil: ČTK, 26.06.11 23:00
Návštěvnost: 3803 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.