Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Novou radnici chce i Praha 12

Radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí (realizace 2003, autor Spojprojekt Praha)
Praha - Praha 12 uvažuje o výstavbě nové radnice. V současnosti totiž úředníci sídlí na sedmi místech, což je pro obyvatele nepohodlné. Minulé vedení chtělo přestavět bývalý obchodní dům Prior, podle nového vedení by ale tento projekt mohl být pro modřanskou radnici nevýhodný. Chce proto prověřit i  možnou výstavbu nové budovy v lokalitě U Dubu. Informoval o tom Jan Decker, vedoucí oddělení komunikace Prahy 12.
    Rada městské části na svém posledním jednání založila pracovní skupinu, která má posoudit náklady na možnou výstavbu nedaleko původního místa v lokalitě, které místní říkají U Dubu. "Rádi bychom měli k dispozici také jinou variantu, abychom mohli seriózně posoudit vhodnost a smysluplnost celého projektu," uvedl starosta Prahy 12 František Adámek (ČSSD).
    Minulé vedení plánovalo přestavět na radnici obchodní dům Prior na Sofijském náměstí. Náklady na přestavbu modřanská radnice už dříve odhadovala na 340 až 390 milionů korun. Peníze chtěla získat prodejem současného sídla úřadu, detašovaných pracovišť, případně dalších nemovitých majetků. Podle Deckera ale z vyjádření některých odborníků vyplývá, že tento záměr by byl pro radnici finančně nevhodný a současné prostory by se na kanceláře zřejmě těžko přestavovaly.
    Novou radnici plánují také některé další městské části. Například Praha 8 chce zhruba za 1,1 miliardy korun postavit na Palmovce radnici, jejíž součástí by bylo i obchodní centrum. Nové sídlo hledá i Praha 7, která v současnosti sídlí v pronajatých prostorách.
Zdroj: Šárka Dvořáková
Vložil: ČTK, 15.04.11 21:50
Návštěvnost: 4791 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.