Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vysoká kvalita zateplení fasád s izolací Rockwool Frontrock MAX E za výrazně nižší cenu
Vysoká kvalita zateplení fasád s izolací Rockwool Frontrock MAX E za výrazně nižší cenu

Kvalitní zateplení fasády hraje při snižování energetické náročnosti budov klíčovou roli. Fasády představují jeden z hlavních zdrojů tepelných ztrát. Pro kontaktní zateplovací systémy doporučuje společnost ROCKWOOL především izolační desku Frontrock MAX E. Kvalita dvouvrstvých patentovaných desek ROCKWOOL byla řadu let prověřována na zahraničních stavebních trzích a potvrdila se rovněž při aplikaci v systémech ETICS v České republice.

Otázka úspor energií by při rozhodování o vhodném izolantu měla být prvořadým aspektem, na druhou stranu úspora při pořízení celého systému hraje v řadě případů neméně důležitou roli. Jinými slovy řečeno, cena zateplovacího systému je při rozhodovacím procesu posuzována jako další významné hledisko, které nelze opomínat.

Společnost ROCKWOOL dokončila další sadu ověřovacích testů izolačních desek Frontrock MAX E - zkoušky protažení hmoždinek izolantem dle ETAG 004, čl. 5.1.4.3.1.Výsledky těchto zkoušek potvrdily praktické zkušenosti z tříletého úspěšného používání izolačních desek Frontrock MAX E v systémech ETICS v České republice. Na jejich základě je možné zmírnit požadavky na kotvení těchto desek v ETICS, což je umožněno výjimečnými mechanickými parametry dosaženými pouze u desek s dvojitou strukturou ROCKWOOL.

Zmíněné výsledky testů dávají možnost nevyžadovat striktně používání rozšiřovacích talířků a šroubovacích kotev, a to díky tuhosti speciální dvouvrstvé izolace v kompaktním bloku a jejímu spolupůsobení s hmoždinkou.

Použití rozšiřovacích talířků je velice výhodné u exponovanějších poloh ETICS, nicméně pro „standardní“ oblasti a rovněž např. pro panelové objekty o 12 nadzemních podlažích lze s úspěchem využít klasických hmoždinek bez rozšiřovacích talířků.

Tyto změny významně sníží cenu zateplovacího systému – a to při zachování bezpečnosti kotvení. I nadále platí, že pro desku Frontrock MAX E nelze používat technologie se zápustnou montáží. O způsobu kotvení v konečném stádiu rozhoduje vždy nositel systému a projektant – statik.

Při volbě izolantu pro zateplovací systém by měly být brány v úvahu kritéria jako je bezpečnost, protipožární ochrana či tepelněizolační vlastnosti. Aplikace unikátní dvouvrstvé izolace Frontrock MAX E nyní zajistí stejnou kvalitu a bezpečnost fasády za výrazně nižší náklady.

Další informace o fasádní izolaci Frontrock MAX E se dozvíte na stránkách Rockwool, Frontrock MAX E .

Zdroj: Rockwool a.s.
Vložil: Tisková zpráva, 07.04.11 10:50
Návštěvnost: 9316 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.