Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Svoboda: Řešit magistrálu má smysl až po dostavbě okruhu

Praha - Problematiku magistrály v centru Prahy nemá smysl řešit před dokončením vnějšího silničního okruhu. Na dnešním žofínském fóru nazvaném Vize pro Prahu 2010 - 2014 to řekl primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Varianta krátkého tunelu, který by měl zavést dopravu z magistrály u Národního muzea pod zem, je podle něj chybná. Dodal, že problematické je také zavedení mýtného v  centru města, dokud nebude dokončen vnitřní městský okruh.
    Na řešení problému magistrály, která smogem a hlukem zatěžuje centrum Prahy, má podle Svobody metropole několik let, dokud nebudou dokončeny okružní automobilové městské systémy. Dodal, že v úvahu připadá několik řešení. Za chybný ale označil krátký tunel, který by magistrálu svedl pod zem pouze od garáží Slovan do parku za Národním muzeem. "Auta by vyjela jen o kousíček dál," poznamenal Svoboda.
    V úvahu podle primátora připadá zklidnění magistrály tím, že by na ní byly vybudovány zelené pruhy. Václavské náměstí by se mělo v důsledku těchto opatření stát klidným územím.
    Zavedení mýtného před dokončením okruhu označil za velmi problematické. "Bude to jen penalizace za něco, co nebudou lidé moct vyřešit," uvedl Svoboda s odkazem na to, že řidiči nebudou mít při průjezdu Prahou možnost výběru.
    Svoboda mluvil i o dalších problémech Prahy. Uvedl, že nepodporuje dostavbu metra A až na ruzyňské letiště. V současné době to podle něj vypadá tak, že na letiště spíše povede železnice nebo tramvaj.
Zdroj: Karel Čapek
Vložil: ČTK, 04.03.11 18:45
Návštěvnost: 4403 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Ejhle Tomáš Vaverka 06.03.11 18:11
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.