Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Nové divadlo v Plzni za miliardu se dostalo do seznamu investic

Plzeň - Plzeňští radní dnes doplnili do plánu investic na letošní rok stavbu nového divadla v centru města za miliardu korun. Poté, co 3. března schválí model financo- vání zastupitelé, zapracují se nároky ještě do rozpočtového výhledu na roky 2012 až 2014, řekl ČTK ekonomický náměstek primátora Martin Zrzavecký (ČSSD).
    "Samotná realizace divadla začne na podzim. První fakturace proběhnou nejdříve v roce 2012," uvedl náměstek. Financování půjde podle něj ze čtyř zdrojů a není nijak ohroženo. "Evropská investiční banka poskytne úvěr do výše 50 procent celkové ceny díla. Její zástupci před dvěma týdny v Plzni s projektem souhlasili a líbil se jim. Ještě musíme podepsat, že akce se stane součástí čerpaného rámce dohodnutého s bankou," doplnil.
    Dalších až 300 milionů korun získá Plzeň z evropského programu ROP Jihozápad, zbytek dá kraj a město, které má schváleno vydat ze svého nejvíce 200 milionů Kč. Už nyní je jasné, že radnice zapojí 97 milionů Kč z fondu kofinancování dotovaných projektů. Kraj dá 85 milionů korun, které městu zaplatí za budovy dvou gymnázií.
    Divadlo vznikne do roku 2014. Náklady spočtené projektanty jsou 839 milionů korun bez DPH, s parkovacím domem necelá miliarda. "Město ale předpokládá, že díky konkurenci stavebníků v krizi uspoří 20 procent ceny," uvedl náměstek.
    Nová budova, jejíž dominantou bude fasáda připomínající oponu, bude mít sály pro 500 diváků a studiovou scénu pro 150 lidí, podzemní parkoviště na 165 stání a na povrchu jich vznikne 28.
    Podle technického náměstka Petra Runda (ODS) bude stavební povolení vydáno do 31. března. O měsíc později má být vypsáno výběrové řízení na dodavatele, které má v ideálním případě skončit k poslednímu letošnímu srpnu. "Stavba bude dokončena do dubna 2014 a zkušební provoz plánujeme na květen až konce července," dodal. Divadlo by mělo zahájit provoz 1. září 2014, aby město vstoupilo s novým stánkem do roku 2015, kdy bude Plzeň evropským hlavním městem kultury.
    Hlavní scéna poslouží nejen činohře, muzikálu, baletu a opeře, ale také alternativním žánrům. V objektu bude celodenně otevřená restaurace, kavárna, prostor pro výstavy a knihkupectví.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 17.02.11 16:30
Návštěvnost: 9772 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.