Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Centrum virtuálního inženýrství ve Stuttgartu od UN Studio

V polovině listopadu byl ve Stuttgartu položen základní kámen Centra pro virtuální inženýrství (Zentrum für Virtuelles Engineering – ZVE) od holandského UN Studio. Nové čtyřpodlažní centrum o rozloze 3100 m² bude součástí Fraunhoferského institutu pro pracovní hospodaření a organizaci a má se stát základnou pro výzkum, vývoj a odzkoušení technologií spojených s virtuální realitou a inovacemi pracovních a kancelářských konceptů.
Ben van Berkel k návrhu dodává: „Výzkumnou budovu jakou je ZVE tvoří otevřená a technicky pokročilá konstrukce. Ústřední výzvou projektu bylo vytvořit rovnováhu mezi vnitřními zónami jako jsou kanceláře nebo laboratoře a veřejně přístupné části pro návštěvníky. Schodiště jako tekoucí vertikální spojnice prochází celou budovou a propojuje mezi sebou různé výškové úrovně.“
Stavba bude disponovat několika 174 metrů hlubokými vrty, které se budou v létě starat o ochlazování budovy a v zimě ji vyhřívat. Energetickou závislost stavby na svém okolí sníží také fotovoltaické články. Do stropů a stěn bude vháněn studený vzduch a tím ochlazovat stavbu. Výzkumné centrum bude dokončeno v roce 2011.
Zdroj: UN Studio
Vložil: Petr Šmídek, 26.11.09 09:00
Návštěvnost: 5225 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.