Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
RD Rýmařov staví v Brně obytný park CUBBE
RD Rýmařov staví v Brně obytný park CUBBE
Vynikající akustické parametry díky podlahovému systému FERMACELL
Obytné domy v Brně realizuje společnost RD Rýmařov, která standardně používá  sádrovláknité desky FERMACELL k opláštění stěn a příček svých rodinných a bytových domů. V případě bytových domů v Brně-Dolních Heršpicích je pro zajištění špičkové akustiky objektu navíc použit i podlahový systém FERMACELL, tvořený papírovou voštinou (ta funguje jako „bednění“ pro podlahový zásyp), podlahovým zásypem a podlahovými prvky FERMACELL. Celý podlahový systém (včetně voštiny) má výšku pouhých 6 cm a plošnou hmotnost 90 kg/m², hladina kročejového hluku se však díky němu zredukuje až o 34 dB. Současně se snížením kročejového hluku  se díky systému FERMACELL zvyšuje vzduchová neprůzvučnost podlahy.

Velkou výhodou je především rychlost výstavby, která je u prefabrikovaných staveb samozřejmostí, stejně tak jako výborné tepelně-izolační vlastnosti. Přízemí bytových domů s garážemi a sklepními kójemi bude provedeno zděnou technologií s použitím bloků POROTHERM tl. 365 mm se zateplovacím systémem. Objekt je zastřešen plochou střechou s vnitřním odvodněním.

Kapacita 1. etapy je 10 shodně řešených bytových domů. V každém domě je umístěno 11 nebo 12 bytů, což zaručuje dostatek soukromí. Výsledně bude v 1. etapě 118 bytů. V přízemí každého bytového domu jsou navrženy sklepní kóje o velikosti 5 m² pro každý byt a 6 garáží, každá o velikosti 17 m² se samostatným vjezdem z ulice, uzavřena sekčními garážovými vraty. V prvním až třetím patře jsou umístěny jednotlivé bytové jednotky s dispozicí 1+kk až 4+kk. Na každém patře jsou max. 4 byty, každý s balkonem o velikosti 3,2 m². Vstup do domu je řešen jako bezbariérový, avšak domy nejsou vybaveny výtahem.

Nízkopodlažní bytové domy s moderním architektonickým řešením s maximálně 12 byty v jednom domě zaručují dostatek soukromí, těsné sousedství nákupního centra nabízí příjemné nakupování. Noví obyvatelé ocení dostupnost do centra i snadné opuštění města díky blízkosti dálnice D1 a D2.

Na stránkách www.fermacell.cz je podrobně zmapován celý postup výstavby bytových domů v Brně. Stavba byla zahájena 6. října loňského roku, do ledna 2009 byla realizována základová deska a první nadzemní podlaží. 12. ledna byla zahájena montáž nadzemních podlaží a zatímco se v průběhu měsíce u nových domů začínaly budovat základové desky či končila výstavba prvního zděného nadzemního podlaží, u prvních objektů byly už vidět tři podlaží na bázi montované dřevostavby. 6. února se u jednoho z domů začalo s montáží bytových jednotek, na dalším byla o deset dnů později dokončena hrubá stavba. U dříve zahájených staveb už probíhaly práce v interiéru. Začalo se i s pokládkou podlahových voštin FERMACELL pro zlepšení akustické izolace podlah v objektu. 9.března stálo už devět z deseti domů 1. etapy. Montáž posledního desátého domu pak proběhla v dalších březnových dnech. Ještě před velikonocemi tak byla v Brně-Horních Heršpicích dokončena hrubá stavba všech 10 domů 1.etapy. Při té příležitosti byla samozřejmě v areálu uspořádána malá oslava. Zanedlouho zmizelo i venkovní lešení a práce se přesunuly do interiéru. A o měsíc později, tedy na konci dubna? Fasáda domu dostává definitivní podobu, jsou montovány balkony a dřevěné prvky. Další postup prací bude opět představen na stránkách www.fermacell.cz v sekci Aktuality.
Zdroj: Xella Trockenbau-Systeme GmbH, org. složka
Vložil: Tisková zpráva, 25.05.09 00:05
Návštěvnost: 12213 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.