Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Do posuzování vlivu staveb na prostředí možná více zasáhnou soudy

Praha 6. února - Obce a občanská sdružení se asi budou moci obrátit na správní soud, pokud nebudou spokojeny s výsledky řízení o posuzování vlivů plánované stavby na životní prostředí. Výslovně jim to má umožnit vládní novela, kterou dnes sněmovna poslala do závěrečného schvalování. I když normě hrozí ve sněmovně zamítnutí, pravděpodobnější je, že poslanci se rozhodnou jen zpřesnit podmínky podání k soudu.
    Pokud by totiž novela nebyla schválena, České republice reálně hrozí podání žaloby u Evropského soudního dvora, prohlásil ministr školství Ondřej Liška (SZ), který zastupoval stranického a vládního kolegu Martina Bursíka. Evropská komise už zahájila s Českem řízení kvůli tomu, že zákon v této oblasti neladí s evropským právem.
    Kritici novely namítali, že norma pouze prodlouží posuzovací řízení, které prý trvá v nejlepším případě zhruba 280 dní. Poslanec ČSSD Břetislav Petr uvedl, že na rozhodnutí se od podání záměru čeká dva až tři roky a novela by tuto lhůtu prodloužila na dvojnásobek vzhledem k délkám soudních řízení. To by podle Petra každého investora odradilo. Poslanec proto navrhl umožnit napadnout jen výrokovou část rozhodnutí, a to ve správním řízení.
    Novela má po zásazích sněmovního výboru pro životní prostředí umožnit obrátit se na soud obcím a občanským sdružením nebo obecně prospěšným společnostem, jejichž předmětem činnosti je ochrana životního prostředí, veřejného zdraví a kulturních památek. Podmínkou je, že předtím v řízení řádně poslaly písemné vyjádření k projednávané dokumentaci nebo posudku. Žaloby podle výboru nemají mít odkladný účinek, aby nemohly bránit dalším úkolům.
Autor: ČTK, 06.02.09 15:10
Návštěvnost: 2773 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.