Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Karlovarském kraji se začnou stavět tři dopravní terminály

Karlovy Vary - V Karlovarském kraji má letos začít stavba tří dopravních terminálů. V Sokolově, Chebu a Mariánských Lázních vzniknou stavby, které spojí autobusová a železniční nádraží a zlepší služby pro cestující. Celkově by do terminálů měl kraj s pomocí dotací z Evropské unie investovat až 290 milionů korun.
    Plán navazuje na stávající projekt Českých drah Živá nádraží - Living stations, který předpokládá komplexní revitalizaci přibližně 60 nádražních objektů v zemi, mimo jiných i v Karlových Varech a Mariánských Lázních.
    "Záměrem je přetvořit okolí nádraží v Karlovarském kraji v respektované součásti života městských center, kam lidé rádi chodí, nejen když cestují, ale například i za nákupy a dalšími volnočasovými aktivitami," uvedla mluvčí krajského úřadu Andrea Bocková.
    Nejdále v přípravách je zatím terminál v Sokolově, který má zpracovanou projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení. "Předpokládané náklady na provedení stavby jsou 100 milionů korun včetně DPH. "V nejbližších dnech musí být podána žádost o dotaci, nejzazší termín je do 22. ledna," doplnila Bocková.
    Stavba v Sokolově se bude skládat z vlastního autobusového nádraží, parkoviště pro 98 osobních vozidel, úpravy příjezdové a odjezdové komunikace a zeleně.
    Druhý z partnerů projektu, Město Mariánské Lázně, podalo žádost o stavební povolení, o dotaci bude žádat v další výzvě, tedy asi ve druhé polovině roku. Předpokládané náklady na stavbu jsou 90 milionů korun. V lázeňském městě vznikne také nové autobusového nádraží, upraví se nádražní náměstí, zrekonstruují komunikace a zeleň.
    Třetím městem, kde se bude terminál stavět, je Cheb. Terminál už má územní rozhodnutí. "Předpokládané náklady na stavbu jsou 100 milionů korun. O dotaci bude žádat v další výzvě, stejně jako Mariánské Lázně," uvedla Bocková.
    "Charakteristickým znakem bude centrální vícefunkční budova ve tvaru šestiúhelníku. Budova bude umístěna ve středu budoucího dopravního terminálu a její součástí bude kromě dispečinku a zázemí pro zaměstnance také infocentrum pro cestující," popsala projekt mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.
    Původně se o terminálu uvažovalo i v Chodově na Sokolovsku. Tam jsou ale autobusové a vlakové nádraží na jiných místech, což nesplňovalo podmínky projektu terminálů, které mají za cíl sloučit autobusovou, vlakovou a městskou dopravu na jedno místo.
Zdroj: Pavel Peňás
Vložil: ČTK, 07.01.09 11:35
Návštěvnost: 3285 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.