Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Rozhovor s českou designérskou dvojicí LLEV

Většina obchodníků se na vánoční sezónu připravuje jako na nejdůležitější část roku. Toto pravidlo platí i v designu. V České republice je design brán spíše jako luxus a odvážný doplněk domova. Jako vánoční dárky je většinou vybírána elektronika, oblečení a hračky. Pokud se někdo rozhodne obdarovat doplňkem do domácnosti vybírá z klasického broušeného skla, nebo se prochází v oddělení domácích potřeb a hledá sklenice na víno, nebo hrnce.
DESIGN CORSO má mnoho klientů i mezi střední vrstvou obyvatelstva, která si své vybavení domova je uspořádává spíše konzervativně. Jeden z faktorů je chybějící výchova vztahu k estetice a ohodnocení řemeslné práce. Zákazníci si také uvědomují, že musí nový doplněk užívat dlouho a nemohou si jeho častou obměnu dovolit. Z toho vyplývá váhavost a sklon k tradičním řešením. Nákup autorského výrobku se současným designem není častý a spíše než s Vánoci se pojí s jmeninami.
Proto DESIGN CORSO přichází s netradiční pozvánkou předvánoční prezentace designu a výrobků. Ve čtvrtek 22. prosince se bude v karlínské vzorkovně konat setkání s designérskou dvojící LLEV a to mezi 12 - 24hod. Setkání s designéry má zpříjemnit nákupy a přinést do nakupování nábytku a autorského designu přátelský prvek.
Studio LLEV připravuje netradiční vánoční dřevěné ozdoby z dýh, a tak si návštěvník může z obchodu odnést i malý originál vyhotovený na jeho přání. Tento malý dárek DESIGN CORSO dostane zákazník ke každému nákupu. K nákupu nad 5000Kč dostane čokoládu produkovanou projektem Fair Trade, který dává práci lidem v rozvojových zemích. Sortiment potravin Fair Trade kávy, čokolády a další, který v DESIGN CORSO najdete je výhradně z bio potravin.Rozhovor s LLEV
Otázky pokládala Veronika Loušová a Jan Vyškovský

Jak se na své diplomové práce díváte s odstupem času?
Eva: Umyvadlo je přes rok vystaveno v Galerii Laufen Bathrooms, kde v současné době pracuji a tak mám možnost jej téměř denně sledovat společně se zákazníky. Je zajímavé slyšet jejich upřímné názory a reakce, aniž by tušili, že autor stojí před nimi. A takovou zkušenost přináší pouze realita sama.
Marcel: Moje babička říkává: "Každou práci, kterou děláš, dělej s láskou!" Tohle přesvědčení přesně vystihuje pocity, se kterými vznikala moje závěrečná práce. Jejím smyslem bylo plynule navázat na haptické pocity, které mi dala umprum možnost rozvinout. A moci jít dál svou cestou v prostředí dobrých lidí Ateliéru Sklo, pro mě znamenalo skutečně hodně.

Jak skočil LLEV ze studentského prostředí do reálného světa ?
Zadání, kterými nás život doposud obdařil jsou a vždy budou jako školní cvičení.
Jen střílíte ostrými náboji a jestliže minete, tak padáte k zemi jako v souboji. Tento zápas je každopádně zajímavý i v případě porážky. Učíme se naslouchat, učíme se jako malé děti, které již umí psát, ale číst se budou učit celý život.

V uplynulém roce jste připravili ve spolupráci s Jablonex Group dvě kolekce hutně tvarovaného skla. Co vás k tomuto materiálu přivedlo ?
Marcel: Sklu jsem se dříve vyhýbal. bylo pro mě pouze zbytečnou sbírkou skleněných zvířatek, se kterými mi bylo zakázáno si hrát. A když se v mých čtrnácti letech lámal chleba, tak jsem razantně odmítl něco takového studovat. Až do chvíle, než jsem vstoupil do budovy Železnobrodské průmyslovky.
Ta budova vás pohltí a nepustí.

Chystá LLEV nějaké překvapení ?
Pracujeme na utajeném projektu pro našeho dvorního objednavatele.
A necháme se sami překvapit výsledkem. Prozradíme jen, že to budou výrobky, které potěší lidi narozené v letech : 1948, 1958, 1959, 1960, 1970, 1971, 1972,1982, 1983, 1984,1994, 1995, 1996 ….. atd.

Co je charakteristické pro vaše studio?
Láska k přírodě. Což je pravda. Přírodní materiály jsou pro nás základním kamenem,
který určuje formu našich představ. Našim hlavním cílem je pochopit materiál a správně jej použít.
Tímto způsobem vznikly podložky Bretagne z břidlice a stejně tak vázy Mimy a Fido pro kolekci ŽBS Concept.

Jak trávíte vánoce ? Jste i o vánocích v zajetí designu? Pečete designové cukroví?
Trávíme vánoce jako obyčejní lidé. S rodinou a nejlepšími vanilkovými rohlíčky, které žádnou tvarovou inovaci nepotřebují. Jsou totiž dokonalé.


DESIGN CORSO také přichází s vánoční otvírací dobou v posledním adventním týdnu. 19. - 23. 12. bude otevřeno 10 - 22 hod. V den vánoční akce, ve čtvrtek 22.12 bude otevřeno až do půlnoci. Celý týden bude sleva na celý sortiment ve výši 5%.

Specielní vánoční otvírací doba vychází vstříc hlavně zákazníkům, kteří nestíhají nakupovat dárky přes den. Pro ně ale také může být ideálním řešením nákup přes nově otevřený e-shop s názvem estyle. Na www.estyle.cz najdete celý sortiment nabídky DESIGN CORSO od drobných doplňků do domácnosti až po židle a sedačky.

Související články:
Studio LLEV | CZECHDESIGN 14.03.2005
Umyvadla pro výjimečný prostor | CZECHDESIGN 27.10.2003
Zdroj: tisková zpráva ArchiTrade
Vložil: Jan Kratochvíl, 17.12.05 09:35
Návštěvnost: 10014 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.