Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Revit Architecture od Autodesku pomohl architektům z ateliéru CASUA při návrhu bytového souboru Rezidence Korunní v Praze
Revit Architecture od Autodesku pomohl architektům z ateliéru CASUA při návrhu bytového souboru Rezidence Korunní v Praze
Software Revit Architecture usnadnil architektům práci hlavně při změnách uspořádání a ušetřil čas při práci s 3D prostorem
Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznámila, že CASUA, a member of Equator European Architects, využila softwaru Revit Architecture pro návrh obytného souboru Rezidence Korunní v Praze. Cílem projektu studia CASUA je vytvořit na místě bývalé továrny Orionka obytný soubor s obchodními plochami, který bude moderní součástí Vinohrad.
Při návrhu projektu Rezidence Korunní vycházeli autoři zejména z logiky stávající zástavby. Korunní ulice patří ke staré zástavbě Vinohrad a její výraz se mění podle toho, jak se vzdaluje od centra. Postupně jsou fasády ve stylu historického eklektismu nahrazovány prvorepublikovou architekturou, která si udržuje podobný výraz v celých Vinohradech i v okolní vilové zástavbě. Právě tento výraz Vinohrad se snaží návrh Rezidence Korunní v co největší míře interpretovat moderními prostředky, jako je například horizontalita, plasticky členěné fasády, lodžie, zvýrazněná nároží či ustoupená podlaží. Projekt, který CASUA vypracovala pro developerskou společnost Sekyra Group, je v současné době v realizaci s předpokládaným ukončením v roce 2010. Použitý software Revit usnadnil architektům práci, ale též ušetřil čas potřebný pro přípravu architektonického návrhu.
„U tak náročných projektů, jako je Rezidence Korunní na pražských Vinohradech, je každá časová úspora znát. Na Revitu oceňuji především jeho intuitivnost a práci s 3D prostorem,“ říká architekt Petr Jambor. „Podle mne je Revit od Autodesku, který jsme jsme v našem ateliéru CASUA začali využívat před několika lety, velmi perspektivní a komplexní řešení, které poskytuje celou řadu výhod pro velké ateliéry. Od 3D modelování až po možnost průběžně ověřovat různé změny v projektech,“ říká spolumajitel studia Oleg Haman.
Při přípravě rezidenčního souboru Korunní umožnil Revit architektům především operativně měnit hmotové uspořádání a modelovat různé materiálové skladby fasád i hmot objektů. Podle slov Tomáše Zemana, vedoucího projekčního týmu, je Revit pro tyto účely velmi vhodným nástrojem. U projektu Rezidence Korunní usnadnil přípravu řezů, stejně jako přechody jednotlivých hmot v celém souboru. „Na Revitu nejvíce oceňujeme jeho přidanou hodnotu v jednotlivých funkcích. Tam, kde je jinak potřeba použití několika různých programů, poskytuje Revit komplexní podporu,“ dodává Tomáš Zeman.


O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.

> Stránka společnosti Autodesk v katalogu
Zdroj: Autodesk
Vložil: Tisková zpráva, 06.10.08 00:05
Návštěvnost: 8098 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.