Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Burian s Křivinkou opraví historické centrum Havlíčkova Brodu

Rekonstrukce ploch historického jádra v Litomyšli, 1998
Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodská radnice připravuje projekt na revitalizaci historického středu města. Úpravy se budou týkat Havlíčkova náměstí a přilehlých ulic. Náklady se předběžně odhadují na 150 milionů korun. Práce by mohly začít v příštím roce, pokud na ně přispějí evropské fondy, řekl dnes novinářům místostarosta Libor Honzárek.
    "Jenom z prostředků města to nejsme schopni udělat. Náměstí nemůže být rozkopáno řadu let, je to i poměrně důležitý tranzit," uvedl Honzárek. Středem města denně projíždí skoro 9000 aut. Havlíčkovo náměstí nepotřebuje pouze zlepšit vzhled. Nevyhovující jsou i  technické sítě. Zcela chybí dešťová kanalizace - voda z okapů teče po dlažbě a v  zimě namrzá.
    Před několika lety si radnice nechala vypracovat první studie na zlepšení vzhledu centra. Projekt připravuje brněnská architektonická kancelář Burian-Křivinka, která již navrhla rekonstrukci ploch historického jádra například v Litomyšli. Rozpracovaný projekt poprvé posoudí brodští zastupitelé začátkem června a 12. června se k němu může vyjádřit i veřejnost. O  dotaci radnice požádá letos na podzim.
    Střed Havlíčkova Brodu je památkovou zónou. "Náměstí máme velmi dobře zachovalé z minulých století, úprava by měla respektovat historický kontext," podotkl Honzárek. Prostranství by mělo být srovnáno do jedné výškové úrovně a vydlážděno kamennou dlažbou. Přibližně ve stejném počtu jako dosud zůstanou parkovací místa. "Potřebujeme, aby na náměstí mohla zaparkovat auta," řekl místostarosta. Výhledově by náměstí nemělo být průjezdné, ale bude zachován vjezd z obou stran.
    Největší diskuse se podle Honzárka zatím týkaly parčíku, který je od 50. let minulého století v  horním rohu náměstí. Obyvatelé si často přejí jeho zachování, odborníci ale plánují podstatnou redukci zeleně, protože cloní ve výhledu na historické stavby. Nízké stromy by podle nich měly být jen kolem barokního mariánského sloupu a po obvodu náměstí.
Autor: ČTK, 28.05.08 13:55
Návštěvnost: 6263 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Tak to má být a co nejvíce parkovacích míst! Václav Průcha 28.05.08 15:09
No jo odborníci z Brna... 30.05.08 23:23
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.