Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Autodesk uvádí 3ds Max 2009 pro zábavní průmysl a 3ds Max Design 2009 pro profesionální návrháře
Autodesk uvádí 3ds Max 2009 pro zábavní průmysl a 3ds Max Design 2009 pro profesionální návrháře
3ds Max Design splňuje nové požadavky na vyspělou vizuální komunikaci

Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznámila na své regionální tiskové konferenci Autodesk World Press Days Europe 2008 dvě nové verze modelovacího, animačního a renderovacího softwaru Autodesk 3ds Max, špičkového tvůrčího nástroje pro vývoj her. Společnost uvedla Autodesk 3ds Max 2009 pro profesionály v zábavním průmyslu a nově představila 3ds Max Design 2009, specializovanou 3D aplikaci pro architekty, návrháře a vizualizační specialisty. Obě verze nabízejí nové možnosti renderingu, vylepšenou součinnost s jinými aplikacemi včetně Revitu a další nástroje pro pracovní postup animací a mapování, které uživatelům ušetří čas. 3ds Max Design 2009 navíc poskytuje technologii simulace a analýzy osvětlení.

„Každý návrh vypráví nějaký příběh,“ vysvětluje Marc Petit, senior viceprezident Autodesk Media & Entertainment. „Zábavní technologie umožňuje profesionálním návrhářům zkoumat nápady, ověřovat koncepty a komunikovat záměr návrhu. Umožňuje jim skutečně vidět návrhy předtím, než dojde na jejich realizaci.“

„Autodesk 3ds Max nyní nabízíme ve dvou zvláštních verzích pro potřeby zákazníků v zábavním průmyslu a profesionálů zabývajících se vizualizacemi,“ dodává Petit. „Aplikace 3ds Max 2009 a 3ds Max Design 2009 poskytují uživatelům přizpůsobené online prostředí, uživatelské rozhraní a výchozí nastavení, výukové programy, ukázky a další. Zjednodušují tak proces učení a umožňují uživatelům snáz najít relevantní informace.“

Nejdůležitější nové vlastnosti

Mezi klíčové funkce aplikace Autodesk 3ds Max 2009 patří nová sada nástrojů pro rendering Reveal, která zjednodušuje opakované pracovní postupy, a knihovna materiálů ProMaterials pro simulaci reálných povrchů. Tato verze také přináší četná vylepšení funkcí pro animaci dvounohých postav a nové UV editační nástroje. Vylepšený import a export formátů souborů OBJ a Autodesk FBX podstatně zjednodušuje součinnost s aplikacemi Autodesk Mudbox, Autodesk Maya, Autodesk MotionBuilder a s produkty jiných dodavatelů. Navíc nová technologie načítání scén Recognize výrazně usnadňuje výměnu dat s aplikací Revit Architecture 2009.

„Autodesk 3ds Max nás nikdy nezklamal a se specializovanými verzemi je teď ještě silnější,“ řekl technický ředitel Yunus ‚Light‘ Balcioglu. „3ds Max 2009 nabízí skvělé nové funkce, s nimiž můžu být produktivnější a kreativnější. Vylepšené funkce pro animaci dvounohých postav umožňují snadno vytvářet také čtvernožce, rendering Reveal umožňuje rychleji opakovat cykly a přepracovaný import formátu OBJ usnadňuje přecházení mezi aplikacemi 3ds Max a Mudbox.“

3ds Max Design 2009 obsahuje všechny funkce aplikace Autodesk 3ds Max 2009 kromě sady nástrojů pro vývoj softwaru (SDK). SDK je soubor vývojových nástrojů, které se používají v zábavním průmyslu k začlenění softwaru do produkčních procesů a k vývoji interních nástrojů používaných v kombinaci s touto aplikací. 3ds Max Design navíc obsahuje technologii Exposure pro simulaci a analýzu slunce, oblohy a umělého osvětlení pro certifikaci LEED 8.1.

„Ve společnosti SHoP Architects používáme technologii počítačově podporovaného navrhování nejen k vytváření inovativních architektonických forem, ale také k dosahování větší efektivity a finanční úspory v návrhovém a stavebním procesu,“ řekl David Fano, návrhář firmy SHoP Architects. „Autodesk 3ds Max Design nám pomůže jít v tomto směru ještě dál. Nově zdokonalené nástroje pro simulaci denního světla a vylepšený pracovní postup renderingu nám umožní opakovat cykly s větší volností a rychleji vytvářet kvalitnější práci. Výměna dat s aplikací Revit ve formátu FBX nám poskytne souvislý digitální postup, takže budeme moci využívat informační model budovy pro vyspělou vizualizaci v aplikaci 3ds Max ve všech fázích navrhování.“


O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.
Zdroj: Autodesk
Vložil: Tisková zpráva, 09.04.08 23:50
Návštěvnost: 9924 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.