Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Praha 5: Spory kolem prodeje domů pro centrum "Nové Košíře"

Praha - Radnice Prahy 5 prodá soukromému investorovi za 16,3 milionu korun čtyři domy s pozemky v Košířích, místo nichž má vzniknout nové centrum čtvrti. Zastupitelé dnes rozhodli o obchodu, ačkoli nemovitosti mají podle odhadu hodnotu asi 29 milionů korun. Podle opozice je cena pro radnici nevýhodná.
    "Ceny, které jsou navrhovány, jsou velmi směšné," řekl Ondřej Gál (ODS), který patří ke kritikům starosty Milana Jančíka (rovněž ODS). Vedení radnice argumentuje tím, že domy jsou určeny k demolici a investor bude muset obyvatelům zajistit náhradní bydlení. "Že bude developer dávat lidem náhradní byty, nezakládá nárok na slevu," soudí ale Lukáš Budín (Strana zelených).
    Radnice prodá domy v Jinonické, Plzeňské a Vrchlického ulici pro projekt Nové Košíře. "Pozemky prodáváme za plnou cenu. Sleva je jen na budovy, které přijdou odstranit," zdůraznil Jančík.
    Zatímco domy prodá radnice investorovi hned, pozemky až potom, co bude postaven nový objekt. "Radnice bude mít vliv na vhled i účel využití nové zástavby," řekl místostarosta Petr Horák (ODS). Připustil, že kdyby se nemovitosti prodávaly jednotlivě, radnice mohla dostat více peněz. "Projekt je ale v zájmu Prahy 5," dodal Horák.
    Součástí nové budovy by měla být i velká policejní služebna. Nyní musejí lidé z Košíř jezdit za policisty do Butovic. Investor by měl postavit také tělocvičnu u základní školy.
Autor: ČTK, 21.02.08 18:50
Návštěvnost: 4518 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.