Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
I'm a Young "Slowak" Architect!
druhá výstava z cyklu Young Blood
CCEA, U Půjčovny 4, Praha 1
17. 06. 05 - 15. 09. 05

Projekt se koná pod záštitou prof.Ing. arch.Vladimíra Šlapety, DrSc., děkan Fakulty architektury ČVUT

Koncepce výstavy a realizace: CCEA Yvette Vašourková, Igor Kovačević, Markéta Žáčková
Grafický design: Petr Štěpán

Young Blood 2004/2006
výstavní cyklus monitorující mladá architektonická studia ze střední Evropy

Cílem výstavního cyklu Young Blood je zmapovat tvorbu a celkovou situaci nastupující generace architektů v rámci středoevropského prostoru - v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Slovinsku a Rakousku.

Podstata projektu spočívá v konfrontaci přístupů mladých architektů k chápání architektonické profese a k jejímu praktickému fungování v příslušné zemi. Je stejné, jiné, podobné?

V našem pojetí je architekt zároveň umělcem, sociologem, filozofem a manažerem.

Projekt by měl rozpoutat širší debatu o významu kvalitní architektury v běžném životě a přispět tak k její popularizaci. Očekáváme, že prostřednictvím realizace projektu přispějeme k vytvoření komunikační platformy v oboru.

Jednotlivé výstavy cyklu Young Blood:
I´m a Young "Czeck" Architect!
I'm a Young "Slowak" Architect!
I'm a Young "Sloven" Architect!
I'm a Young "Pollish" Architect!
I'm a Young "Hungerian" Architect!
I'm a Young "Austerian" Architect!

Cyklus byl zahájen v červnu 2004 výstavou I´am a Young "Czeck" Architect!, na níž byly představeny instalace dvanácti českých architektonických studií. Druhou výstavu z cyklu Young Blood je


I'm a Young "Slowak" Architect!

Realizace celého projektu - jehož součástí je dalších šest výstav, z nichž pět bude prezentováno nejdříve v České republice a následně v domácím prostředí - bude probíhat do června 2006. Po ukončení série putovních výstav budou z každé z nich vybrána dvě nejreprezentativnější díla. Výstava vybraných děl bude pod titulem Young Blood Export dále cestovat nejen po zemích zapojených do projektu, ale i po dalších zemích západní Evropy

Výběr vystavovaných instalací
Architekti jsou k účasti na projektu oslovováni formou výzvy uveřejňované v odborných médiích. Výběr architektonických studií je omezen věkovou hranicí: věkový průměr členů ateliéru nesmí přesáhnout třicet pět let.

V rámci konceptu vystaveného objektu studia reflektují svou zkušenost s architektonickou praxí ve své zemi. Na základě zaslaných scénářů vyberou kurátoři CCEA nejzajímavější reakce a vyzvou studia k realizaci. Koncept instalace ani její zpracování nejsou ze strany kurátorů CCEA nadále nikterak omezovány.

Úkolem oslovených ateliérů je na výstavním prostoru 3,6 m3 reagovat na sentenci I'm a Young (přívlastek dle země) Architect!. Název každé země záměrně obsahuje pravopisnou chybu, kterou může každé ze studií ve své instalaci interpretovat a vyjádřit tak svůj postoj k situaci mladé architektonické scény v místě svého působení. Instalace musí být jednoduše sbalitelná do transportního obalu o rozměru 1,2 x 1,0 x 0,5 m.

Výstava prezentuje instalace pěti slovenských architektonických ateliérů:
Ampula
Atria Atelier
Atelier Milieu
u/s/a [united slovak architects]
zerozero

V průběhu přípravy projektu kurátoři CCEA zjistili, že na Slovensku působí přibližně 10 až 15 studií v určené věkové hranici. Velká část mladé generace přitom odjíždí za prací a kariérou do zahraničí, což dosvědčuje i složení slovenské části Young Blood - tři z pěti vystavujících studií působí mimo Slovesnou republiku.

Tištěný katalog, který k výstavě vychází, dokumentuje vedle prezentovaných instalací také realizace a projekty vystavujících studií. Textová část přináší profily jednotlivých ateliérů a výběr jejich realizací a oceněných soutěžních projektů včetně úplných kontaktních údajů.
Zdroj: CCEA
Vložil: Jan Kratochvíl, 15.06.05 00:25
Návštěvnost: 7621 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.