Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      

Kraj Vysočina rozdělil peníze z norských fondů na obnovu památek

Jihlava - Zastupitelé Vysočiny dnes mezi šest úspěšných žadatelů rozdělili přes 19 milionů korun na obnovu památek. Peníze získal kraj z  takzvaných norských fondů. O dotace se v programu Kulturní dědictví Vysočiny ucházelo celkem 19 žadatelů, kteří by na své projekty potřebovali dotaci téměř 51 milionů korun. Projekty se uskuteční v letech 2007 až 2010. Maximální podpora může dosáhnout až 85 procent z uznatelných nákladů.
    Nejúspěšnějším žadatelem je Českobratrská církev evangelická, jež dostane na rekonstrukci unikátního krovu a novou střechu barokního zámku v Myslibořicích na Třebíčsku 5,3 milionu korun. V prostorách památky je umístěn Domov odpočinku ve stáří a ubytovna pro rodinné příslušníky klientů. Odložení oprav by mohlo ohrozit fungování domova.
    Téměř pět milionů korun získala římskokatolická farnost v Žirovnici na Pelhřimovsku na obnovu kostela svatého Filipa a Jakuba. Zapotřebí jsou na opravu krovu a novou střechu, ale také klempířských prvků, vitráží, fasády a konzervaci kamenných článků.
    Další peníze z norských fondů, a to 3,7 milionu korun, půjdou na první etapu opravy radnice v Telči na Jihlavsku. Původně gotický, renesančně přestavěný objekt, je jednou z dominant náměstí Zachariáše z Hradce. Nutné je statické zajištění štítů domu, výměna oken a oprava jižní fasády.
    Kanonie premonstrátů v Nové Říši na Jihlavsku se může pustit do rekonstrukce věží kostela svatého Petra a Pavla, získala na ni 3,2 miliony korun. Zaplatí z nich nové opláštění.
    Na odvodnění kostela svatého Jakuba Staršího v Černovicích na Pelhřimovsku a opravy podlah půjde z  fondů 1,2 milionu korun. Jde o pozůstatek staré románské rotundy z doby před rokem 1300, jež získala nynější podobu v 16. století.
    Radnice v  Pelhřimově pak dostane na restaurování barokního oltáře svatého Floriána v  kostele svatého Víta 917.595 korun.
Source: Jaroslava Mikešová
Added by: ČTK, 18.12.07 23:40
Attendance: 4188 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
show all comments add comment
Kolekce Amanta na přehlídce Designshaker
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
March 2015
arrow
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2015
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.