Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kraj Vysočina rozdělil peníze z norských fondů na obnovu památek

Jihlava - Zastupitelé Vysočiny dnes mezi šest úspěšných žadatelů rozdělili přes 19 milionů korun na obnovu památek. Peníze získal kraj z  takzvaných norských fondů. O dotace se v programu Kulturní dědictví Vysočiny ucházelo celkem 19 žadatelů, kteří by na své projekty potřebovali dotaci téměř 51 milionů korun. Projekty se uskuteční v letech 2007 až 2010. Maximální podpora může dosáhnout až 85 procent z uznatelných nákladů.
    Nejúspěšnějším žadatelem je Českobratrská církev evangelická, jež dostane na rekonstrukci unikátního krovu a novou střechu barokního zámku v Myslibořicích na Třebíčsku 5,3 milionu korun. V prostorách památky je umístěn Domov odpočinku ve stáří a ubytovna pro rodinné příslušníky klientů. Odložení oprav by mohlo ohrozit fungování domova.
    Téměř pět milionů korun získala římskokatolická farnost v Žirovnici na Pelhřimovsku na obnovu kostela svatého Filipa a Jakuba. Zapotřebí jsou na opravu krovu a novou střechu, ale také klempířských prvků, vitráží, fasády a konzervaci kamenných článků.
    Další peníze z norských fondů, a to 3,7 milionu korun, půjdou na první etapu opravy radnice v Telči na Jihlavsku. Původně gotický, renesančně přestavěný objekt, je jednou z dominant náměstí Zachariáše z Hradce. Nutné je statické zajištění štítů domu, výměna oken a oprava jižní fasády.
    Kanonie premonstrátů v Nové Říši na Jihlavsku se může pustit do rekonstrukce věží kostela svatého Petra a Pavla, získala na ni 3,2 miliony korun. Zaplatí z nich nové opláštění.
    Na odvodnění kostela svatého Jakuba Staršího v Černovicích na Pelhřimovsku a opravy podlah půjde z  fondů 1,2 milionu korun. Jde o pozůstatek staré románské rotundy z doby před rokem 1300, jež získala nynější podobu v 16. století.
    Radnice v  Pelhřimově pak dostane na restaurování barokního oltáře svatého Floriána v  kostele svatého Víta 917.595 korun.
Zdroj: Jaroslava Mikešová
Vložil: ČTK, 18.12.07 23:40
Návštěvnost: 4963 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.