Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Aedas získává ocenění Revit BIM Experience Award za inovativní architektonické návrhy v Dubaji a Hong Kongu
Aedas získává ocenění Revit BIM Experience Award za inovativní architektonické návrhy v Dubaji a Hong Kongu
Autodesk ocenil společnost Aedas se sídlem v Hong Kongu využívající produkt Revit Architecture pro návrh staveb pro bydlení a vzdělávání
Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznámila udělení prestižního ocenění Revit BIM Experience Award společnosti Aedas, mezinárodní konzultační organizaci v oblasti architektonických návrhů se sídlem v Hong Kongu. Společnost obdržela ocenění za využití softwaru Revit Architecture při projektování pozoruhodných staveb po celém světě, včetně 83patrové obytné věže „Ocean Heights“ v Dubaji, pro jejíž výstavbu bylo použito přes  10.000 okenních tabulí vsazených do modulární kroucené fasády. S pomocí řešení Revit Architecture byl mezinárodní tým společnosti Aedas schopen v krátkém čase navrhnout a ověřit konstrukční a ekonomické parametry realizace kompletní zděné struktury této budovy.

Autodesk uděluje ocenění Revit BIM Experience Award komerčním firmám, vzdělávacím institucím či individuálním osobám, které využívají platformu Revit a metodu BIM (Building Information Modeling) pro vznik kvalitního a komplexního designu, efektivní spolupráci ve všech oblastech stavebního návrhu a realizaci takových aspektů návrhového procesu, jako je vyšší produktivita či trvale udržitelný design.
„Naším cílem v Aedas je dodávat svým zákazníkům ty nejlepší návrhy ve své třídě,“ uvedl David Fung, člen projektového týmu a vedoucí manažer BIM. „S pomocí Revit Architecture jsme schopni vytvářet komplexní návrhy využívané pro intergraci a komunikaci s našimi klienty a projektovými partnery.“
Výzvy v oblasti designu
Aedas se při projektování obytné věže Ocean Heights v Dubaji zaměřil na maximalizaci pohledu na oceán ze tří možných stan. Z důvodu kroucené konstrukční povahy 83-patrové budovy sehrály parametrické modelovací nástroje Revit Architecture rozhodující roli v přesném zanášení křivek do stěnové konstrukce. Nástroje Revitu umožnily společnosti Aedas vypočítat souřadnice pro umístění více než 10.000 okenních tabulí do modulární fasády a ověřit, zda je každá okenní tabule plochá. Tím byla zajištěna jak proveditelnost návrhu, tak i ekonomická dostupnost celého projektu.
Společnosti Aedas se při spolupráci na nedávném stavebním projektu Community College City University Building (CCCUB) v Hong Kongu podařilo uspořádat návrhové procesy a snadno tak odhalit a odstranit konstrukční vady ještě před zahájením samotné konstrukce. Dopomohlo k tomu využití metody BIM. Systémem vytvořený projektový návrh, včetně veškeré dokumentace, byl předmětem podrobného zkoumání a regulace ze strany státních  orgánů, představitelů školy, konstruktérů a konzultantů. Metoda BIM použitá v řešení Revit Architecture zajistila, že sdílená projektová dokumentace byla po stránce designu perfektně koordinována, a že veškeré údaje vyžadované zákonnými stavebními předpisy Hong-Kongu bylo možné automaticky vypočítat přímo z modelu Revit.
„V případě společnosti Aedas vidíme, jak firmám, které si metodu BIM již osvojili, pomáhá Revit Architecture zajistit efektivní tvorbu komplexních návrhů, úspěšné řízení mezinárodních projektových týmů a koordinaci s dalšími oblastmi stavebního návrhu ve snaze dodat zákazníkovi plně integrovaný a přístupný design,“ řekl Jay Bhatt, senior viceprezident, Autodesk AEC Solutions. „Autodesk má za cíl podporovat integraci a těsnou komunikaci v prostředí stavebního průmyslu, a jsme proto rádi, že můžeme ocenit společnost Aedas za její přínos v oblasti celosvětového šíření metody BIM.“

O společnosti Aedas Ltd.
Společnost byla založena v roce 1982 a v současnosti je jednou z největších konzultačních firem v oblasti architektonických návrhů v Hong Kongu a čtvrtou největší na světě. Hong-Kongská pobočka, která je dlouholetým uživatelem produktů řady AutoCAD Architecture, poprvé použila software Revit Architecture v několika projektech z roku 2005.

O Revit BIM Experience Award
Ocenění Revit BIM Experience Award je určeno profesionálním pracovníkům a pedagogům z oblasti architektury a stavitelství na celém světě, kteří určují směr transformace stavitelství prostřednictvím BIM (Building Information Modeling - informační model budovy). Autodesk oceňuje firmy v přístupu BIM za inovaci a kvalitu a to při aplikaci platformy Revit, včetně Revit Architecture, Revit Structure a Revit MEP.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.


> Brunet Saunier získává ocenění Revit BIM Experience Award

> stránka společnosti Autodesk v katalogu

Zdroj: Autodesk
Vložil: Tisková zpráva, 17.12.07 00:05
Návštěvnost: 6386 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.