Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Před stavbou domu Wilson v Brně musí firma zpracovat další studie

Brno - Společnost, která chce v centru brněnské Masarykovy čtvrti postavit bytový a nákupní dům Wilson, musí vypracovat další studie. Musí v nich odpovědět například na to, zda pětipodlažní stavba nenaruší ráz krajiny. Investorovi to v rozhodnutí uveřejněném na elektronické úřední desce uložil jihomoravský krajský úřad. Proti stavbě protestují lidé z okolí, pod petici proti záměru se jich podepsalo na 1700.
    Dům hodlá stavět na bývalých armádních pozemcích firma Wilson Properity. V objektu plánuje 87 bytů, supermarket o rozloze téměř 2000 metrů čtverečních a kulturní centrum pro mládež a seniory. Součástí mají být i garáže pro 100 aut.
    Podle mnohých lidí z okolí i některých občanských sdružení však v projektu chybí volnočasové centrum, které obyvatelé čtvrti postrádají, a budova zabere příliš mnoho místa na úkor zeleně. Majitelé domů v okolí se také obávají, že je nový pětipodlažní objekt zastíní. Mají také obavy ze zvýšené dopravní zátěže, hluku a prachu.
    "Odbor životního prostředí vyhodnotil došlé připomínky jako závažné," uvádí se ve vyjádření krajského úřadu. Firma a architekti, kteří ji zastupují, tak podle kraje musí nechat od autorizovaných specialistů zpracovat další studie. Musí se vypořádat také s námitkou magistrátu, že záměr není zcela v souladu s územním plánem Brna.
    Aktivisté rozhodnutí krajského úřadu vítají. Zastupitel za zelené v Brně-střed Svatopluk Bartík například věří, že Brno nyní "smlouvu na extrémně nevýhodný a nezákonný převod pozemků určených k výstavbě domu" vypoví. Zelení projekt od počátku kritizují. Nelíbí se jim mimo jiné, že radnice Brno-střed pronajala téměř půlhektarový pozemek ke stavbě firmě na 15 let za korunu za metr čtvereční a rok s tím, že po dostavbě areálu od ní dostane výměnou sedmkrát menší parcelu v sousedství.
    Do takového obchodu by šel každý podnikatel, řekl už dříve ČTK předseda petičního výboru proti výstavbě Vavřín Havlíček. Odpůrci stavby shrnují své argumenty na stránkách www.stop-wilson.info.
    Naopak lidé z minulého vedení městské části, kteří projekt schválili, i zástupce firmy pochybení odmítají. Podle jednatele společnosti Wilson Properity Jiřího Maršálka se vše odehrálo transparentně a v souladu se zákonem.
Autor: ČTK, 16.10.07 17:30
Návštěvnost: 3732 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.