Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb

SEARCH   in      
Opravu Janáčkova divadla v Brně navrhne architekt Černý

Brno - Opravu Janáčkova divadla v Brně a stavbu sousedících podzemních garáží vyprojektuje architekt Jaroslav Černý. Jako vítěze tendru ho schválili brněnští radní. Podle primátora Brna Romana Onderky je výběr projektanta prvním krokem k dokončení rozsáhlé rekonstrukce, která by měla přijít na asi 1,2 miliardy korun. Onderka to dnes řekl novinářům.
    V Janáčkově divadle se počítá s rekonstrukcí budovy, interiérů a stavbou podzemního parkovacího domu. Garáže mají být umístěny před divadlem na místě, kde je dnes chátrající park s fontánou. Vodní prvek by před divadlem měl zůstat, patrně však změní podobu. Jeho konkrétní podobu určí architekti.
    Investici za více než miliardu korun chce město dokončit v roce 2008 nebo 2009. Z Rooseveltovy ulice by po dostavbě podzemních garáží měly zmizet parkující automobily. Náklady na stavbu zaplatí zčásti město, počítá také se státní dotací. Z ministerstva kultury bylo v minulosti přislíbeno 300 milionů korun, řekl dnes Onderka.
    Rozsáhlá oprava by se měla odehrávat za provozu; podle primátora není možné, aby Janáčkovo divadlo přestalo byť na jedinou sezónu hrát.
    Budova divadla byla postavena v letech 1960 až 1965. Už minulé vedení Brna v čele s ODS upozorňovalo, že objekt byl vybudován z  velmi nekvalitního materiálu a potřebuje opravu. Brno do úprav scény v minulých letech investovalo zhruba 400 milionů korun, za penjíze byla například budova staticky zpevněna a nakoupilo se nové vybavení do interiérů.
Author: ČTK, 30.05.07 14:30
Attendance: 10945 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
tender Tomas Machovsky 30.05.07 15:15
tender Tomas Machovsky 30.05.07 16:33
Never more ano. 31.05.07 12:45
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
December 2017
arrow
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.