Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Sipral pro Louise Vuittona

10. října byla prvně prezentována významná zakázka pro nový francouzský obchodní dům na Champs Elysses v Paříži.
Pařížský obchodní dům se veřejnosti poprvé otevřel 9. 10. 2005. Do té doby si klient vyžádal přísné embargo na uveřejnění jakýchkoli detailů o zakázce včetně uvádění jeho jména. Nyní poprvé můžeme říci, že se jednalo o dekorační mříže pro Louise Vuittona.
Tato zakázka se stala významnou nejen pro samotnou společnost Sipral, ale určitě přispívá k dobrému jménu celé České republiky. Společnost Sipral vstoupila do konkurzu mezi dvacet firem z oblasti tvorby fasád jako jedna z mála, která nebyla francouzská.
Koncepční zadání mříží bylo po technologické a realizační stránce děláno ve společnosti Sipral. Mříž byla navržena Carbondale, Paris. Zakázka byla hotova během 10 měsíců. Podílelo se na ní kolem 40 subdodavatelských firem z České republiky.
Mříže byly dodány v nesčetných variantách. Kromě několika druhů povrchové úpravy se jedná o způsob užití mříže. Prvky mříže tvoří jakousi síťovinu, která odděluje pánské a dámské prostory, nebo V.I.P. oddělení. Tvoří předsazenou fasádu v interiéru i faktickou mříž jako překážku.
Prvkem, který se k sobě šroubuje je ornament o rozměru 16x16cm vycházející z tradice loga Louis Vuitton. Hliníkových prvků bylo odlito na 100 000 kusů a v Sipralu bylo obrobeno mnoha způsoby. Vznikly tak rovné či například do rádiusu ubíhající mříže. Prvky byly galvanicky pokoveny niklem, mědí, stříbrem a zlatem. 25 000 z nich je ozdobeno vloženými prvky, tzv. inzerty ze skla, kůže, tropického dřeva a porcelánu. Všechny inzerty jsou vyndavací, aby mohl být interiér přizpůsoben prezentovaným módním kolekcím. Celková plocha ozdobné mříže je 1200 m2.
Nenáročnější fází byla logistika - množství variant nezaměnit. Jelikož je mříž pohledová ze všech stran a značení nepřicházelo v úvahu, byly použity ke značení šroubky. Některé prvky se liší obrobenou plochou jen o 3 stupně. Prvky byly šroubovány do celků 3x1m a transportovány do Paříže na celkovou montáž.
Soubor fotografií Karla Cudlína vystavený nyní v Sipralu zachycuje celý proces tvorby mříží. Důraz je kladen na celkový proces výroby, detaily ukazují omílání odlitků kameny, zachycují precizní řemeslnou práci, například potahování inzertů kůží.
Kromě mříže byla představena i nová dvoupatrová vzorkovna, která je dílem pana architekta Fialy, stejně jako administrativní objekt s továrnou, který získal Cenu primátora hl.m.Prahy za mimořádně kvalitní architektonické dílo.
Dvoupatrová vzorkovna se plně přizpůsobuje koncepci původní zahrady. Tím, že se vyhýbá vzrostlým stromům a proto, že budova je šikmá s převýšením v nejvyšší části k nosné zdi 7 stupňů, jakoby připomíná vláček jedoucí krajinou.
Základ budovy tvoří ocelová konstrukce zasklená velkoformátovými skly. V čelní fasádě je osazeno 28 skel, každé jiného typu a jiné barvy, včetně růžové, červené či žluté. Odvrácenou stranu budovy zdobí různobarevné obdélníky z alucobondového materiálu vyskládané do šindele. Ve spodní viditelné části je prosvětlovací „břicho“ z červeného vlnitého plastu. Na skleněnou vzorkovnu navazuje budova jednacích místností – třípatrová budova ve tvaru elipsy obložená slabým hliníkovým plechem.

[ převzato z CZECHDESIGN.CZ -denni zpravodajstvi z Designbloku ]
Zdroj: CZECHDESIGN.CZ - Veronika Loušová
Vložil: Jan Kratochvíl, 17.10.05 04:40
Návštěvnost: 9756 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.