Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Chicago chce nazpět prvenství mezi mrakodrapy

Před třemi desetiletími dominovala chicagská Sears Tower žebříčku nejvyšších staveb světa. V posledních letech se však mrakodrapové šílenství přesunulo na asijský kontinent. Město, kde se v podstatě zrodily moderní mrakodrapy, se znovu pokusí na pár let ukořistit korunu nejvyššího mrakodrapu, a to díky 610 metrů vysokému návrhu španělského architekta Santiago Calatravy. Obytná věž pojmenovaná Fordham Spire by měla vyrůst na břehu jezera poblíž populárního Navy-Pier. Každé patro domu je oproti tomu předchozímu pootočené o dva stupně a na fasádě tak vzniká spirálovité žebrování. Kromě švédského Turning Torso má Calatravův návrh připomínat sloup kouře indiánských táborových ohňů. Vývrtkovitá forma má také pomáhat při efektivnějším odvádění náporu větru na fasádu – silný vítr je v tomto městě prakticky pořád.
Novodobý totem za půl miliardy dolarů si u Calatravy objednal místní developer Christopher Carley. Architekt využil lukrativní pozemek na Lakeshore Drive, kde se řeka vlévá do Michiganského jezera, aby budoucím vlastníkům 200 nových bytů co nejvíce zpříjemnil výhled. Veškeré sloupy jsou ukryté uvnitř. Rozměrná okna apartmánů nabízejí výhled na siluetu města. Jednopokový byt zde přijde na 600.000 dolarů. Největší byty zabírající celé patro a plochu až 720 m² pak stojí pět milionů dolarů. Link>
Zdroj: Die Welt
Vložil: Petr Šmídek, 26.01.07 20:55
Návštěvnost: 5448 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.