Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Art&Antiques v novém

Měsíčník pro výtvarné umění, architekturu a design Art&Antiques vychází v nové koncepci i grafické podobě. Lednové číslo je první, které připravil nový redakční tým pod vedením Jana Skřivánka. Ten začátkem listopadu vystřídal Lenku Lindaurovou na postu šéfredaktora.

   Obálka a ústřední materiál čísla jsou věnovány výstavě japonského fotografa Shomeie Tomatsua, která bude od 11. ledna k vidění v pražské galerii Rudolfinum. „Chceme se v každém čísle podrobně věnovat nějaké výstavě, která v daném měsíci teprve začíná. Našim pravidelným čtenářům – což jsou mnohdy velmi vytížení lidé –, tak pomůžeme vybrat, na kterou výstavu se vypravit,“ vysvětluje Skřivánek. Časopis podle něj ale zároveň může plnit i roli jakéhosi malého výstavního katalogu.
   V aktuálním čísle čtenáři dále najdou obsáhlý rozhovor s malířem Viktorem Pivovarovovem, který 14. ledna oslaví 70. narozeniny, článek o rekonstrukci Arcidiecézního muzea v Olomouci s fotografiemi Ester Havlové, pozvánku na aktuální výstavu Slezsko – perla v české koruně či recenzi na katalog k výstavě Karel IV. – Císař z Boží milosti, který vyšel před Vánoci. Nechybí ani informace o trhu s uměním a zpravodajství ze světa výtvarného umění a architektury.
   „Většinu rubrik, na které byli čtenáři zvyklí, najdou v Art&Antiques i nyní. Obecně je však časopis koncentrovanější a snažili jsme se posílit aktuálnost a zpravodajskou hodnotu,“ říká k nové koncepci Skřivánek. Zvlášť upozorňuje na článek o kontroverzi kolem výběru umělce, který bude Českou republiku reprezentovat na letošním bienále v Benátkách, nebo na anketu mezi teoretiky architektury na téma, kdo by podle nich měl postavit novou budovu Národní knihovny. Novinkou jsou také sloupky od odborníků z různých oblastí umění a architektury. Do lednového čísla přispěli například galerista Jiří Švestka či Mária Gálová, ředitelka aukční síně Dorotheum.
   Novým art directorem časopisu je Richard Procházka. Grafická úprava se celkově zklidnila, je jasnější a přehlednější. „Větší plochy textu vyvažují velkoformátové fotografie a reprodukce,“ říká Procházka. „Sazba vychází z písma, ve kterém je řešené logo časopisu.“
   Součástí změn je i snížení prodejní ceny časopisu na 90 Kč. Předplatné 12-ti čísel stojí 900 Kč a předplatitelé s ním navíc získávají slevu 50 % ze vstupného na výstavy ve vybraných galeriích.Časopis Art&Antiques vychází od léta 2002. Od roku 2004 ho vydává společnost Mediagate, která je též provozovatelem brněnské Wannieck Gallery. Jan Skřivánek (*1977) je absolventem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Dosud pracoval jako kulturní redaktor ekonomického týdeníku Euro. Výtvarnými recenzemi přispíval mimo jiné do Mladé fronty Dnes, Nedělního světa a na aktuálně.cz.


Zdroj: tisková zpráva
Vložil: Martin Rosa, 09.01.07 14:20
Návštěvnost: 6927 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
to veseli Jan Sommer 09.01.07 16:47
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.