Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Rigips slaví již 15 let na trhu sádrokartonu a polystyrenových izolací
Rigips slaví již 15 let na trhu sádrokartonu a polystyrenových izolací

Společnost Rigips letos vstoupila již do 15. roku svého působení na stavebním trhu. Z nově založeného podniku v roce 1991 se stala společnost Rigips jedním z nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů sádrokartonu, polystyrenových izolací a sádrových omítek v ČR s obratem dosahujícím 1 350 mil. Kč a přibližně 230 pracovníky.

„Směřování společnosti se postupně vyvíjí dle potřeb našich zákazníků – od produktového přes systémový prodej až k projektovým řešením“ komentuje situaci pan Richard Teplý, generální ředitel Rigips a dodává „ Již od počátku mého působení od roku 2005 jsem viděl potenciál společnosti především v jejím inovativním přístupu a hledání řešení, která uspoří našim partnerům čas i peníze. Chceme zákazníkům dodávat nejen kvalitní systémy a produkty, které očekávají, ale dokonce i překvapí.“

„Jako leader našeho oboru máme závazek posouvat hranice uplatnění suché výstavby, polystyrenových izolací a sádrových omítek do dalších oblastí stavebnictví. Být vždy o krok napřed.“, doplňuje pan Teplý. „ A jsem rád, že mohu říci, že jsme to již za těch 15 let fungování prokázali našimi výsledky. S úsilím a motivací našich lidí ve společnosti věřím, že docílíme i nové plány.“

Pan Pavel Šatný, obchodní ředitel dodává „Mezi důležité momenty našeho působení na trhu řadím uvedení nových konstrukčních systémů v oblasti suché výstavby a jejich aplikaci v nových segmentech trhu – např. bezpečnostní příčky ze sádrokartonu či sádrovlákna v bytové výstavbě, růžové protipožární sádrokartonové desky snadno rozpoznatelné pro stavební dozory, v oblasti polystyrenových izolací – soklové a drenážní desky Perimetr, dále izolanty nové generace, šedý polystyren NeoFloor a Greywall, které radikálně zvyšují izolační účinnost polystyrenu a kde se ukázal smysl našich investic do výzkumu. A v neposlední řadě znovuuvedení ručně aplikovaných sádrových omítek a stěrek Rimano na náš trh. Klademe si ambice oživit staronový trend v oblasti úprav interiérových stěn sádrovými omítkami, který byl velmi oblíben za doby první republiky, a posunout ho do moderní roviny.„

Marketingová ředitelka, sl. Martina Říhová, doplňuje: „V oblasti zacílení naší společnosti na služby zákazníkům bych ráda vyzdvihla nové projekty jako je nová technická literatura pro suchou výstavbu s diferencovanou skupinou uživatelů – projektantů i montážních, realizačních firem. Provedli jsme další výraznější krok v naší orientaci na drobné stavebníky a kutily – nově vydaná publikace Sádrokarton zvládneme sami, pracovní postupy krok za krokem – se stala nejprodávanější knihou na veletrhu For Arch 2006.
Ale nezůstáváme jen u knih, velký nový projekt s plánovaným startem od 1.1.2007 je Centrum technické podpory. Nové informační a technické poradenství, call centrum, na jednom místě. Samozřejmě s VIP službami pro vybrané zákazníky a partnery.
Velkým posunem směrem ke komunikaci s našimi partnery a zákazníky bylo spuštění programu RigipsPlus na posílení věrnosti značce a prodej výrobků. Za rok a půl existence jasně prokázal svou účinnost a smysluplnost pro více než 1 400 členů a pro nás tím, že 30-40% obratu je realizováno přes tento distribuční kanál."

„Věříme, že praxe nejlépe prověřuje naše stavební systémy, a proto jsem rád, že jsou naše produkty ověřovány na řadě významných průmyslových staveb např. Centrála ČSOB v Praze s největší zelenou střechou v Evropě (12 ha), Městská víceúčelová hala a dostavba areálu stadionu v Liberci (vítěz soutěže „Stavba roku 2006“), terminál Letiště Ruzyně, jeden z nejmodernějších multifunkčních komplexů v Praze, Luxembourg Plaza, a také na řadě staveb bytových a rodinných domů, např. bytový dům Palmovka Lofty s bezpečnostními sádrokartonovými příčkami, víceúčelový bytový komplex Veronské náměstí v Praze s 354 byty a věžovým 13 patrovým domem.“, zakončuje pan Richard Teplý.

Společnost Rigips díky výrazné investici na „zelené louce“ mohla vyrobit již v květnu 1999 první sádrokartonovou desku ve výrobním závodě v Horních Počaplech nedaleko Mělníka. Tento závod byl založen v duchu moderní technologie s využitím vyzkoušených metod řízení výroby, inovativních technologií a vzhledem ke stálému rozvoji se stal výrobním závodem světové třídy.
V letech 2001 - 2002 byly začleněny do společnosti Rigips i dva závody na výrobu pěnového polystyrenu. Sádrové omítky a stěrky se staly součástí produktového portfolia v roce 2003. Všechny závody vyrábí produkty nejvyšší světové kvality srovnatelné s předními evropskými výrobci a splňují nové normy zaváděné v EU. Velký důraz na dodržování norem ochrany životního prostředí a systém řízení bezpečnosti práce podle 22 standardů přinesl již své ovoce – závod v H. Počaplech oslavil již 5 let bez úrazu při výrobě a distribuci sádrokartonu a v rámci celé společnosti klesl ukazatel úrazovosti o 85% za 6 let.

V rámci členství v nadnárodním koncernu se společnost Rigips stala nejen významným domácím výrobcem s přístupem ke světovému know-how, ale i exportérem, protože přibližně 1/5 obratu je realizována v zemích střední a jihovýchodní Evropy.

A menší shrnutí historie Rigips na závěr:
> Rigips investuje do logistického centra a plánuje nový výrobní závod (.pdf, 240 KB)

> Rigips - významný tuzemský výrobce i exportér (.pdf, 417 KB)


O společnosti Rigips, s.r.o.

Rigips, s.r.o. je členem koncernu Saint-Gobain, který jakožto světový výrobce a distributor zpracovává surovinu (sklo, keramiku, plasty, litinu atd.) na moderní produkty každodenního života a vyvíjí materiály budoucnosti.
Počátky společnosti Saint-Gobain spadají do Francie 17. století, půldruhého století nato překračuje Saint-Gobain hranice Francie. Dnes již působí ve více než 50 zemích světa, ve kterých sdružuje 1.200 společností a zaměstnává více než 200.000 lidí 70ti národností.
Saint-Gobain, evropský a světový lídr ve všech svých obchodních odvětvích, patří do první stovky světových průmyslových korporací.

V České republice má společnost Rigips již patnáctiletou tradici. Ve svých 3 výrobních závodech vyrábí produkty nejvyšší světové kvality srovnatelné s předními evropskými výrobci a splňuje nové normy zaváděné v EU. Díky své příslušnosti ke koncernu Saint-Gobain, který ročně vyčleňuje cca 345 mil. EUR na výzkum a vývoj, využívá společnost Rigips know-how z celého světa, a je tedy špičkově připravena vyjít vstříc přáním a požadavkům svých zákazníků.

> www.rigips.cz


Velká kniha sádrokartonu společnosti Rigips

Kolektiv autorů složený z odborníků na slovo vzatých téměř rok intenzivně pracoval na přípravě jedinečné publikace, která nemá na českém trhu obdoby. Publikace obsahuje souhrnná data a informace o systémech suché vnitřní výstavby.

> více informacíMontážní příručka pro sádrokartonáře

Publikace nese název Montážní příručka sádrokartonáře a – jak již název napovídá – obsahuje montážní návody ke všem systémům suché vnitřní výstavby.

> více informací

Sádrokarton zvládneme sami

Publikace Sádrokarton zvládneme sami každého provede výstavbou krok za krokem, od výběru a nákupu materiálu, přes montáž až po finální úpravu povrchu. Jednoduše, srozumitelně a za pomoci téměř 300 fotografií naučí smontovat příčku, předstěnu, podhled, suchou podlahu, vybudovat obytné podkroví či nadčasovou koupelnu.

> více informací
Zdroj: Rigips, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 30.11.06 00:05
Návštěvnost: 7542 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.