Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ochránci památek jsou proti promenádě u Hergetovy cihelny v Praze

Praha - Ochráncům památek z Klubu Za starou Prahu se nelíbí záměr magistrátu postavit u Hergetovy cihelny náplavku s pěší promenádou. Podle nich je tento břeh jediným úsekem bez regulace v centru města a jakákoli dlážděná stavba by jej pohledově narušila, uvedl klub ve stanovisku, které dnes obdržela ČTK. Magistrát na plánu trvá.
U Hergetovy cihelny je od stavby zábran proti velké vodě kamenná cesta, která sloužila při jejich výstavbě. Likvidace cesty by stála podle ředitele magistrátního odboru městského investora Jiřího Tomana 800.000 až milion korun. Náklady na vydláždění by byly nižší, asi 300.000 korun. "Nevím, proč by tam cesta neměla být," řekl dnes ČTK Toman.
S nápadem postavit podél Hergetovy cihelny promenádu pro chodce přišel v  minulosti její nájemce, podnikatel Sebastian Pawlowski. Podle Tomana magistrát tuto myšlenku oprášil. Nepředpokládá se ale stavba lávky přes Čertovku, který budil největší kontroverze, uvedl ředitel. Místo lávky by tam měl být malý přívoz.
Zástupci Klubu Za starou Prahu říkají, že již nyní je v této části Malé Strany příliš velký turistický ruch, který souvisí s provozem restaurací Kampa Park a Hergetova cihelna. "Budí nepříjemné zdání zábavního parku předměstské úrovně," napsali ve stanovisku. Současné zacházení s břehem označil klub za jeho nedůstojnou vulgarizaci a komerční zneužití.
"Nechápeme, proč je město ochotno záměr nejen prosazovat, ale dokonce i  financovat, když jediným smysluplným vysvětlení jeho realizace je přivedení zákazníků do restaurací podél břehu novou cestou," uvedl klub v prohlášení.
Magistrát předložil plán k posouzení již potřetí pražskému pracovišti Národního památkového ústavu. Památkáři jej dvakrát zamítli.
Autor: ČTK, 13.11.06 13:50
Návštěvnost: 4781 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.